Ezel dizisiyle ünlenen Ufuk Bayraktar’a sette sözlü ve fiziksel taciz suçlaması

OyuncuUfuk Bayraktar’ın, başrolünü üstlendiği sinema filminin setinde çalışan makyöz ve kuaföre sözlü ve fiziksel taciz uyguladığı iddia edildi.

Konuya ilişkin açıklama yayımlayan Sinema Tv Sendikası, olayın takipçisi olacağını açıkladı.

Oyuncu Ufuk Bayraktar’ın Adana’da çekilen ‘Dayı’ isimli dizinin setinde makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş’a sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Sinema TV Sendikası iddialara ilişkin açıklama yayımladı. Açıklamanın tam metni şöyle:

“Yönetmenliğini Uğur Bayraktar’ın, başrolünü ise kardeşi Ufuk Bayraktar’ın üstlendiği ‘Dayı’ isimli sinema filmi setinde kabul edilemez olaylar yaşanmıştır.”

“Çekimleri Adana’da devam etmekte olan sette makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş, oyuncu Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğramış, tehdit edilmiştir.”

Hukuki işlemlerin başlatılmış olduğu sürecin takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımız Alev Ünal Nayır ve Metin Tektaş’ın yanında durduğumuzu kamuoyuna birdiririz.Setlerde yaşanan taciz ve mobbing olaylarını kınıyor, tüm sektör bileşenlerini dayanışmaya çağırıyoruz!”

Ufuk Bayraktar kimdir? Hangi dizilerde oynadı?

Babasının Cihangir’de işletmecisi olduğu kahvehanede çalışırken ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilen Ufuk Bayraktar, ilk olarak “Bekleme Odası filminde oynadı.2006’da Vildan Atasever,Engin Akyürek ve Müge Ulusoy ile Kader filmi kadrosunda yer aldı.

Türkiye onu Ezel dizisi ile tanıdı
Türkiye Ufuk Bayraktar’ı Kenan İmirzalıoğlu,Cansu Dere, Yiğit Özşener ve Tuncel Kurtizgibi isimlerin rol aldığı 2009 yılının fenomen dizisi Ezel’deki “Genç Ramiz” rolüyle tanıdı. Türkiye’yi sarsan Dağ filmi kadrosuna giren Ufuk Bayraktar, ilk başrolünü 2015 yılında Milat dizisinde oynadı.

Ufuk Bayraktar daha sonra Sevda Kuşun Kanadında ve Savaşçı dizilerinde rol aldı.2006 yılında İstanbul Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Bayraktar, Vatanım Sensin dizisinde ‘Dağıstanlı’ rolüne hayat verdi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı