adplus-dvertising

Eyüpsultan’da kocasını öldüren kadın 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Eyüpsultan’da boşanma aşamasındaki eşini kendisini darp ederken bıçaklayarak öldüren Nuran Özdemir hakkında karar açıklandı. Sanık Özdemir’in haksız tahrik altında eşi kasten öldürme suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 17 sene 6 ay hapisle cezalandırılmasına hükmedildi.
Takip et
Eyüpsultan’da kocasını öldüren kadın 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eyüpsultan’da, 22 Eylül 2021 günü boşanma aşamasındaki eşi Ahmet Özdemir’i, kendisini darp ettiği esnada bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Nuran Özdemir hakkında karar açıklandı. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Nuran Özdemir ile müştekiler Senem Erol ve Kadir Özdemir hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı. Duruşmada söz verilen maktulün annesi Senem Erol “Sanıktan şikayetçiyim. Benim çocuğum kasten öldürülmüştür. Çocuğumu çağırdı kapının ağzında bekledi, bıçağı vurdu” şeklinde konuştu.

Sanık avukatı ise maktulün gecenin bir yarısı alkollü biçimde eve geldiğini belirterek, “Sanık maktulü iyi niyetli biçimde eve almıştır. Sanık maktule kendini bırakması için yalvarmıştır. Anlık gelişen bir olaydır. Sanık hedef gözetmemiştir. Sanığın beraatini istiyoruz. Olay meşru müdafaadır” şeklinde konuştu.
Sanık Nuran Özdemir ise son sözünde “Gerçekten öldürmek istemedim. Kesinlikle öyle bir niyetim yoktu. Planlı bir biçimde yapılan hiçbir şey yoktur” şeklinde konuştu.

Sanığın son sözlerinin sonrasında kararını açıklayan mahkeme, Özdemir’in ‘haksız tahrik altında eşi kasten öldürme’ suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 17 sene 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.
Sanık kendisine verilen cezayı duyduktan sonra duruşma salonunda mahkeme heyetine “Ben kabul etmiyorum kasten değil gerçekten” şeklinde konuştu. Mahkeme başkanı ise sanığa cezaya karşı 7 gün içinde itiraz hakkı olduğunu belirtti.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 22 Eylül 2021 gecesi Ahmet Özdemir’in arkadaşı ile beraber, Nuran Özdemir ve çocuklarının yaşadığı evin önüne geldiği, arkadaşının otomobilde beklediği ve maktul Özdemir’in otomobilden inerek zanlının evinin kapısına gidip bağırarak ve hakaretlerde bulunarak kapıyı yumruklamaya başladığı söylenmişti. Nuran Özdemir’in kapıyı açtığı ve Ahmet Özdemir ile münakaşaya başladığının anlatıldığı iddianamede, maktul Ahmet Özdemir’in sanık Nuran’a eliyle vurduğu ve hakaret etmeye devam ettiği aktarılmıştı. İddianamede, münakaşa esnasında Nuran Özdemir’in evin girişinde bulunan mini buzdolabının üstündeki bıçağı alarak Ahmet Özdemir’i sol göğsünden yaraladığı ve olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Ahmet Özdemir’in yaşamını yitirdiği kaydedilmişti. İddianamede, şüpheli Nuran Özdemir’in ‘kasten öldürme’ suçundan haksız tahrik indirimi uygulanarak 12 seneden 18 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.