adplus-dvertising

EYT’liler Meydanlara Çıkıyor

8 Eylül 2019, 09:41 tarihinde eklendi
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, (EYT) meydanlara inmeye hazırlanıyor. Bugün saat 12.00’da Ankara Tandoğan meydanında miting düzenlenecek. Mitinge katılımın yoğun olması bekleniyor.
Takip et
EYT’liler Meydanlara Çıkıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

EYT’liler bugün Ankara’da bir miting düzenleyecek. Tandoğan meydanında düzenlenecek olan mitinge katılımın yoğun olacağı düşünülüyor. Saat 12.00’da düzenlenecek olan mitingin sloganı ise “Mağduriyetimizin üzerinden 20 yıl geçti” diye belirlendi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Gönül Boran, “Ne erken emeklilik istiyoruz ne de bütçeye yük getiriyoruz. 38 yaşında da değiliz. Bu hukuksuzluğa karşı duruyoruz ve alın terimizin karşılığı olan haklarımızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

3 FARKLI ÇÖZÜM YOLU

EYT’liler, çözüm için üç yol öneriyorlar. Birincisi, yasa öncesi işe başlayanlarla sınırlı olarak bütün yaşa takılanların koşulsuz ve hemen emekli edilmesi. İkincisi, kademeli bir şekilde en eski girişliden başlayarak emekliliklerin sağlanması. Üçüncüsü ise, maaşların düşük tutularak dileyenlerin hemen emekli edilmesi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.