adplus-dvertising

EYT yoğunluğu nedeniyle SGK merkezleri yarın da hizmet verecek! Zamlı ödemek istemeyenler dikkat!

Son dakika haberi: Sosyal güvenlik il müdürlükleri ve sosyal güvenlik merkezlerinin yarın 09-12 ve 13-17 saatleri arasında hizmet vereceği duyuruldu. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT düzenlemesinin detaylarının belli olmasıyla beraber dün SGK önlerinde uzun kuyruklar olduğu görüldü. EYT kararının 2. gününde de SGK önlerinde aynı manzara ve aynı yoğunluk yaşandı.
Takip et
EYT yoğunluğu nedeniyle SGK merkezleri yarın da hizmet verecek! Zamlı ödemek istemeyenler dikkat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

SGK’dan yapılan açıklamada “Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik Merkezlerimize yapılan borçlanma başvurularının yoğunluğu göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın borçlanma başvurularının alınması adına tüm Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz 31/12/2022 günü (Cumartesi) 09:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

YOĞUNLUK NEDENİYLE CUMARTESİ DE AÇIK TUTULACAK

SGK’dan bugün konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Kurum, çok sayıda vatandaşın borçlanma başvurusunda bulunmak adına merkezlere geldiğini ve oluşan bu yoğunluk nedeniyle SGK merkezlerinin cumartesi günü de vatandaşların hizmetine açık olacağını duyurdu.

UZUN KUYRUKLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan EYT düzenlemesi ile ilgili kararın açıklanmasının ardından SGK önlerinde uzun kuyruklar oluşmuştu. SGK önlerindeki yoğunluk ikinci mesai gününde devam etti. Hizmet borçlanması dilekçesini 31 Aralık 2022 tarihine kadar verenler, bu yılki asgari ücret üzerinden, 1 Ocak 2023 tarihinden sonra dilekçe verenler ise yüzde 54.6 oranında zamlanan yeni asgari ücret üzerinden prim ödeyecekler.

18 ay askerlik borçlanmasının maliyeti yaklaşık 37 bin liradan 57 bin 600 liraya çıkacak. 720 günlük doğum borçlanmasının maliyeti ise yaklaşık 49 bin 600 liradan 76 bin 860 liraya yükselecek. Bu farkı ödemek istemeyenler bir an önce işlemlerini yaptırmak istiyor.

“HENÜZ MAAŞ BAĞLANAMIYOR”

Aşırı yoğunluk nedeniyle açıklamada bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların şubelre maaş bağlatmak için geldiğini ancak bu durumun henüz mümkün olmadığını ifade etti. Kurumdan yapılan açıklamada, “Düzenleme yasalaştıktan sonra maaşlarının en kısa sürede bağlanması için gereken yapılacaktır” denildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.