EYT ile İlgili Son Gelişmeler Neler? EYT Meclis’ten Geçecek Mi?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) her gün konuyla ilgili yeni gelişmeleri arıyor. EYT çıkacak mı araması sorusu çokça soruluyor. İşte bu sorunun cevabı...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar haberleri ile alakalı son olaylar merakla izlenirken EYT ile alakalı son önemli açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Spor Kulübü Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’na gitmeden önce, Faruk Ilgaz Tesisleri önünde bir süre kendisini bekleyenlerle konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından makam aracından inerek hemen yanında yer alan kafede oturanların yanına gitti, tek tek vatandaşlarla tokalaştı. Burada olan bir kadın Erdoğan’a, “Cumhurbaşkanım EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) çıkacak mı?” dedi. Erdoğan, “Yani 40 yaşında emekli mi olalım, 40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur” cevabını verdi. Bunun ardından kadının, “Sağlığımız bozuluyor nasıl yapacağız?” demesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar zaten primlerini her şeyini vermişse, erken emeklilik aşamasında zaten emekli olur” cevabını verdi.

BERAT ALBAYRAK DA AÇIKLAMA YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da AK Parti kampında gerçekleştirdiği sunumların sonrasında milletvekillerinden en fazla gelen soru Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile alakalı oldu.

Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde bulunmuyor, böyle bir çalışma da bulunmuyor” diye cevap verdi.

Son olan bu olaylarla beraber, EYT’lilerin gözü bu yasama döneminde de TBMM’de olacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı