Eylül Mirzaoğlu’nun Ölümüne Neden Olan Şoför Tutuklandı

Avcılar Mehmetçik İlkokulu’nda 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu’nu servisle ezerek ölümüne neden olan şoför Hüseyin Y. tutuklandı.

Avcılar’da okul bahçesinde 9 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu’nu servis aracı ile ezerek ölümüne neden olan sürücüsü Hüseyin Y. sabah saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Savcıya verdiği ifadenin sonrasında “Kasten öldürme” suçlaması ile tutuklama istemiyle mahkemeye gönderilen Hüseyin Y. tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Avcılar’da Mehmetçik İlkokulu bahçesinde 9 yaşındaki kız öğrenciyi altına alarak ölmesine neden olan, servis aracının şoförüyle alakalı ayrıntılar meydana çıktı. Şoförün bir çocuğunun küçük yaşta hastalıktan öldüğü ve aracını alalı da bir hafta olmadığı bildirildi.

“BİR ŞEYİN ÜZERİNDEN GEÇTİĞİMİ FARK ETTİM”

Emniyette işlemleri devam eden servis şoförü Hüseyin Y.’nin polis birimlerine verdiği ifadesi meydana çıktı. İfadesinde bir firmada şoförlük yaptığını ifade eden H.Y., “Firmanın anlaşmalı olduğu Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki Mehmetçik İlkokulu’nda eğitim öğretim senesinin başlangıcından beri şoförlük yapmaktayım. Kullanmakta olduğum aracımla her zamanki gibi saat 12.30 sularında okulun bahçesine giriş gerçekleştirdim. Araçta olan öğrencileri okulun bahçesine bırakacaktım. Servis için ayrılan kısma geri geri manevra yapmam lazımdı. Aracımla sağa doğru manevra yaptım. Birinci viteste rölantide giderken bir anda aracın arka bölümünde hosteslik yapan Serap Gümüşalan’ın ‘çocuk çocuk’ diye bağırdığını işittim. O sırada da aracın bir şeyin üstünden geçtiğini hissettim. Hemen frene bastım ve aracımı durdurup istop ettim. Etrafta olan veliler aracın olduğu yere doğru koştu. Bende şoka girdim, orada görev yapan birisi beni dükkanın içine oturttu. Olayın ardından polis birimleri beni merkeze getirdi. Ben her zamanki gibi manevra yaparak aracımla geri geri alanıma girmek istedim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı