Eylül ayında tanıtılması beklenen ‘Apple Card’ ortaya çıktı

Apple’ın Eylül ayında yapacağı etkinlikte tanıtacağı Apple Card ortaya çıktı. Ben Geskin adlı Twitter kullanıcısı tarafından sızdırılan Apple Card’ın sade tasarımı ve özelliklerine dair bütün detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.


Eylül ayında tanıtılması beklenen ‘Apple Card’ ortaya çıktı

Apple’ın uzun zamandır üstüne yürüdüğü projelerinden birisi olan Apple Wallet artık çok daha görünür bir hale geldi. Dijital ödeme sistemleri insanlar tarafından çok sevildi fakat halen markalar dijital ödeme sistemleri geliştirme konusunda sıkıntılar çekiyor. Dünyanın her yerinde geçerli olan kredi kartlarını Apple Wallet uygulaması ile daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkün oluyordu. Apple 2019 yılında devrim gibi bir ürün tanıtacak ve bu ürün sayesinde Apple artık bir banka gibi olacak. Apple Card, Eylül ayında kullanıcının karşısına çıkacak.

BÜTÜN ÖDEMELERDE AKTİF OLARAK KULLANILACAK

Kart şuanda birçok Apple çalışanı tarafından test ediliyor. Kartın kamuoyu veya medyada paylaşılması yasak olmasına rağmen, bir gazeteci kartın görüntüsünü sosyal medyada paylaştı. Kartın üzerindeki ismi Photoshop ile değiştirdiğini de Twitter’da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Apple çalışanları tarafından kullanılan Apple Card, şuanda sadece Mastercard tarafından destekleniyor fakat birçok ödeme yöntemi tarafından destekleneceği biliniyor.

ÜZERİNDE SADECE İSİM VAR!

Apple Card üzerinde, diğer kredi kartlarında olduğu gibi birçok ibare yer almıyor. Güvenlik ve tasarım anlayışı sebebiyle Apple Card çok sade bir tasarımdan oluşuyor. Apple tarafından üretilen bu kartın üzerinde son kullanma tarihi, güvenlik numarası yada kart numarası gibi bir şey yok. Bütün özellikler ve güvenlik Apple Wallet uygulaması üzerinden takip edilecek. Apple Card uygulamasının Eylül ayında yapılacak büyük Apple etkinliğinde kullanıcıya tanıtılması bekleniyor. Apple Card’ın ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda herhangi bir bilgi yok.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Apple’dan Macbook kullanıcılarını sevindirecek değişim açıklaması!

Apple’dan Macbook kullanıcılarını sevindirecek değişim açıklaması!

Apple yetkililerinden gelen habere göre sadece Macbook modellerinde geçerli olacak ücretsiz klavye değişimi programının başladığı açıklandı. Apple 2015 yılında geçilen kelebek klavye tasarımı ile birlikte birçok yeni sorunu da beraberinde getirmişti. Program 2015 ve sonrasında yapılan satın alımlarda geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.