Eylemciler TÜGVA yurdu önünde görevlilere saldırdı!

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki TÜGVA yurdunun önünde “Kamunun kuvveti ile bizden çaldığınız yurdu geri alacağız ve kamuya teslim edeceğiz” sloganı atan grup, yurt görevlilerine de sözlü ve fiziksel şiddet uyguladı. O anlar güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.
Takip et
Eylemciler TÜGVA yurdu önünde görevlilere saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 19 Ekim Salı günü Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İzmit ilçesinde erkek öğrenci yurdunda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 6 kişilik grup vakfın önünde pankart açarak slogan attı. Sesleri duyarak dışarıya çıkan yurt görevlileri ise şahısları sakinleştirmeye çalıştı. Slogan atmaya devam eden grup ile yurt görevlileri arasında arbede meydana geldi. İhbarla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

“SÖZLÜ VE FİZİKİ TACİZDE BULUNDULAR”

Olay anını anlatan Yurt Müdürü Yavuz Altınışık, “6 kişilik grup pankart açarak bir takım iftiraları içinde barındıran sloganlar attılar. Biz de dışarıya çıkıp ne yaptıklarını sorduk, kendilerini çaya davet ettik. Ama şahıslar slogan atmaya devam ettiler, bunun yasal olduğunu düşündüler. Eylemini sürdürdükleri için biz de polisi aramak mecburiyetinde kaldık. O esnada arkadaşlarımıza saldırdılar. Biz de arbede içerisinde kaldığımız için, bize yapılan saldırıyı savunmaya çalıştık. İlk olarak sözlü ve fiziki tacizde bulundular. Konu ilerledikçe arkadaşlarımıza kafa atmaya çalıştılar, arbede meydana geldi. Tarafların kim olduğunu bilmiyorum ama grup kendisin, ’Sol Genç’ grubu olarak ifade ediyor” şeklinde konuştu.

Eylemciler TÜGVA yurdu önünde görevlilere saldırdı!

“KAMUNUN KUVVETI İLE BİZDEN ÇALDIĞINIZ YURDU GERİ ALACAĞIZ”

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Avukat Yasin Kaplan ise vakıf olarak kişilerin etnik kökenine ve siyasi görüşüne bakmadan, 10-35 yaş arasındaki bireyler için çalıştıklarını söyleyerek, “Maksadımız, ülkemizin milli ve manevi değerlerini kuşak çatışması gözetmeksizin gelecek nesillere aktarabilmek. Bu maksatla bazı faaliyetler yapıyoruz. Biz öğrencileri camilere de götürüyoruz, bu da bazı siyasi grupların hoşuna gitmiyor. Bunu karalamak için de bizim imkanlarımızı, faaliyetlerimizi eleştiriyorlar. Salı günü yaşanan olay da bu kapsamda yapılan bir eylemdi. O gün buraya gelen kişiler sloganlarında, “Biz buraya öğrencileri, halkı indireceğiz. Kamunun kuvveti ile bizden çaldığınız yurdu geri alacağız ve kamuya teslim edeceğiz” diyorlar. Belki siyasi malzeme yapılmaya çalışılıyor ama bu siyasi malzemenin temelinde gençlerin olmaması gerekir. Bizler yaptığımız hiçbir faaliyette gençlerimize ’katılacaksınız’ diyerek mecburiyet kesinlikle getirmiyoruz, tamamen gönüllülük esası. Evet biz Kuran, hadis, adabı muaşeret dersleri veriyoruz ama bunlar bizim milli ve manevi değerlerimiz. Biz, bu değerlerimizi nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Eylemciler TÜGVA yurdu önünde görevlilere saldırdı!

“GENÇLERİMİZİ MALZEME OLARAK KULLANAN KARANLIK ELLERİ KINIYORUZ”

Vakıf olarak siyasi propagandalara maruz kaldıklarını kaydeden Kaplan, şu şekilde konuştu:

“Meydana Gelen bu tatsız olay nedeniyle öğrencilerimizden tek tek özür diledik. Bizler yaptığımız yurt mülakatlarında bile gençlerimize, ’Siyasi taraf değiliz, sizlere de bir taraf aşılamayacağız. Bizim sizden tek isteğimiz, yalnızca yurt kurallarına uymanız’ diyoruz. Örneğin olay günü basın açıklaması yaptık ve açıklamada bir adet bile öğrenci kardeşimiz yoktu. Asla ayrımcılık, insan kayırma gibi şeyler kesinlikle söz konusu değil. Demek ki doğru işler yapıyoruz ki bu kadar saldırılara maruz kalıyoruz. Biz bunlardan güç alırız. Siyasi propagandalar illaki yapılacak ama tek isteğimiz gençler buna alet edilmesin. Gençlerin mağdur olmasından utanıyoruz. Gençlerin yeri üniversiteler, okullar, kütüphaneler, camiler olmalı. Asla siyasi sahalar olmamalı. Gençlerimizi malzeme olarak kullanan karanlık elleri kınıyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.