Evlilik Vaadiyle Kandırdığı Yaşlı Adamın, Altınlarını Alıp Kaçtı

Amasya’da evlilik vaadiyle kişileri dolandırdığı gerekçesi ile 1’i kadın 2 kişi gözaltına alındı.

Amasya’da yaşayan F.G (59) isimli bir adam Hatay’da yaşayan M.A.’ya (50) evlenmesine yardım etmesi için 4 bin lira vereceğinin sözünü verdi. M.A. aracılığı ile F.E. (28) ile tanışan yaşlı adam genç kadının dayısına evlilik için 8 bin lira verdi.


Ardından Gaziantep’te yaşayan genç kadınla Amasya’ya dönen F.G. burada imam nikahı kıydı. Eve geldikten sonra duş almak için banyoya giren F.G. duştan çıktıktan sonra imam nikahlı eşi F.E.’nin evde olmadığını gördü.

DÜĞÜN İÇİN ALINAN ALTINLARI ALIP KAÇTI

Düğün için aldığı 13 bin liralık altın, bin lira ve cep telefonunu alarak kaçtığını anlayan F.G. olayı polis ekiplerine bildirdi. Olayın polis ekiplerine bildirilmesinin ardından polis ekipleri yaptığı inceleme sonucunda F.E.’nin iki kişi ile kaçtığını saptadı.

7 dolandırıcılık olmak üzere toplamda 23 sabıkası bulunan F.E.’nin evli ve 3 çocuk annesi olduğu belirlendi. Yürütülen operasyonlar sonucunda kaçan kişilerin Kahramanmaraş’ta olduğunu belirledi. Burada ekipler tarafından yakalanan şüpheliler gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı