adplus-dvertising

Evlilik Hazırlığı Yapan Çiftlere Öneriler

Evlilik güzel ve heyecan verici bir süreç ama aynı zamanda yoğun tempo ve hazırlık gerektiriyor. Bu blog yazısında, evlenmeye hazırlanan çiftler için bazı değerli tavsiyeler paylaşacağız.
Takip et
Evlilik Hazırlığı Yapan Çiftlere Öneriler
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Evlilik ile alakalı önemli konuları belirlemekten ve evlilik teklifini planlamaktan, uygun yüzükleri seçmekten ve çeyiz hazırlığındaki önemli noktaları öğrenmeye kadar, evliliğinize doğru adım atmak için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Öyleyse bir defter ve kalem alın ve başlayalım!

Sevgilinize En İyi Pırlanta Yüzüğü Seçin!

Sevgiliniz için mükemmel pırlantayı seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı türde, kesimde ve elmas derecesinde pırlanta yüzük arasından nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Ama merak etmeyin, bu blogda size sevgiliniz için en iyi pırlantayı seçme sürecinde rehberlik edeceğiz. Öyleyse, bu heyecan verici yolculuğa birlikte başlayalım!

 1. En Önemli Adım – Alacağınız Yüzüğün Çeşidini Belirleyin: Evlilik teklifi için yüzük seçiminde genellikle tek taş tercih edilir. Ancak aşkınızı temsil edecek olan evlilik teklifi yüzüğünüz sevgilinizin zevkine ve modaya uygun olmasına ve sevgiliniz ömür boyu takmaktan mutluluk duyacağı şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Genel olarak, sevgilinize en iyi yüzük seçimini yaparken onun zevkini göz önünde bulundurmanız çok önemli.  
 2. Yüzük Seçiminde Modası Geçmeyen Modelleri Tercih Edin: Ömür boyu takılan evlilik yüzüğü, modasını ve değerini kaybetmez. Bu nedenle her zaman moda olan geleneksel dört tırnaklı klasik model  tercih edilebilir. Hem anlamı, hem de kullanımıyla evlilik yüzüğü için en ideal modeller arasında motifsiz yani düz pırlanta yer alıyor. Ayrıca bu klasik modeller, alyansın yanında da oldukça şık duruyor. Farklı pırlanta kesimleri olduğunu unutmayın, hangisinin zevkinize daha çok hitap ettiğini keşfetmek için hepsine göz atın.
 3. Bütçenizi Zorlamamaya Dikkat Edin: Evlilik yüzüğü seçerken bütçenizi de göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Genellikle çiftler büyük taşlara yani yüksek karatlara yönelirler. Ancak karat değeri yüksek olan her zaman daha değerlidir anlamına gelmez. Taşın kalitesi ve kesimi de önemlidir. Evlilik teklifi yüzüğünde bütçenizi aşmadan sizin için önemli olan kriterleri sağlayan bir model almak daha iyi bir seçim olabilir. 
 4. Yüzüğün Kalitesini Göz Önünde Bulundurun: Yüzük konusunda çok fazla bilgiye sahip olmasanız da bazı konulara dikkat etmeniz sevgilinize en iyi pırlanta markaları arasında istediğiniz yüzüğü seçmenizde size fayda sağlayabilir. Pırlantada taş kesimi önemlidir. Örneğin kubbe şeklindeki özel kesimli yüzükler, daha ışıltılı bir görünüme sahiptir.  Ayrıca taşın renk değeri de çok önemlidir. Yüzük seçimi yaparken kuyumcudan bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Pırlanta seçiminde bir başka faktör ise taşın berraklığıdır. Berraklık arttıkça fiyatın da artacağını unutmayın. 
 5. Yüzük Ölçüsüne Dikkat Edin: Sevgiliniz için en iyi pırlanta yüzük seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de yüzük bedeni.  Seçtiğiniz yüzüğün sevgilinizin parmağına çok büyükse parmağında durmaz. Bununla birlikte yüzüğün bedeni çok küçük gelirse takamayabilirsiniz ve bu da sizi biraz uğraştırabilir. Bu kadar güzel ve unutulmaz bir zamanda böyle bir olumsuzluk yaşamamanız için doğru bedeni bulmalısınız. Bu nedenle, sevgilinizin yüzük ölçüsünü önceden öğrenmenizde fayda var. Eğer sevgilinizin yüzük ölçüsünü bilmiyorsanız, onun en sık taktığı bir yüzüğü temel alabilirsiniz.

Çeyiz Maratonuna Hazırlıklı Olun

Evlilik teklifinden bir sonraki adım çeyiz hazırlıkları… Evlilik öncesi, çiftlerin tatlı telaşı olan çeyiz, evlenecek çiftlerin evlerinin her ihtiyacını tamamlamaya çalıştıkları yorucu bir maraton. Yeni bir hayata adım atacakları evleri için seçecekleri eşyaların her ayrıntısına dikkat eden gelin adayları, bu süreçte çoğu zaman stres yaşayabiliyor. Bu nedenle de çeyiz hazırlıkları sürecini daha rahat ve stressiz gerçekleştirmeniz için sunduğumuz önerilerimize göz atabilirsiniz. 

 Çeyiz Hazırlığı Öncesi Bir Liste Hazırlayın: Çeyiz alışverişi öncesinde çeyiz listesi  hazırlamak, size hem vakit kazandırır hem de alışveriş sürecinizi daha kolay ve stressiz hale getirir. Bu liste ayrıca gerekli eşyalara öncelik vermenize ve alışverişinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamanıza da yardımcı oluyor.

 1. Çeyiz Alışverişi İçin Mekanları Belirleyin: Çeyiz listesi hazırlamanın bir sonraki adımı ise çeyiz alışverişini yapacağınız yerlerin belirlenmesi. Bu yönde birkaç farklı seçenek olsa da,  çeyiz ürünleri konusunda özelleşmiş mağazalar, çeyiz alışverişinizi hızlı bir şekilde yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca bu mağazalarda sunulan indirim ve kampanyalar sayesinde harcama limitinizi aşmadan alışveriş yapabilirsiniz. 
 2. Farklı Çeyiz Setlerini Değerlendirin: Çeyiz alışverişinizde set halinde sunulan bu süreçte size hem zaman hem de bütçe açısından tasarruf etmenizi sağlayacak. Ancak bu setleri satın alırken içerisinde bulunan ürünleri iyice incelemeli ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına bakmalısınız. 
 3. Gereksiz eşyaları satın almaktan kaçının: Çeyiz hazırlığı sırasında ev eşyaları gelin adayları tarafından oldukça ilgi görüyor. Bu da ihtiyaç duyulmayan ürünleri satın almaya sebep olabiliyor. Bu nedenle de hazırladığınız çeyiz listesine bağlı kalmaya çalışmalı ve ihtiyacınız olmayan eşyaları almaktan kaçınmalısınız.  

Ayrıca, Bridolog sitesinde yer alan evlilik süreci hakkında yazılan içerikleri takip edebilir ve evlilik sürecinde bulunan her detay hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bridolog’un hazırladığı çeyiz listesi önerilerinden faydalanmayı da unutmayın.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.