adplus-dvertising

Evleri su basan yaşlı adam ve kızı gözyaşlarına boğuldu

Edirne’de aniden bastıran sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerini su basarken, evini su basan yaşlı adam ve kızı gözyaşlarına boğuldu. Yaşlı adamın söyledikleri yürekleri yaktı.
Takip et
Evleri su basan yaşlı adam ve kızı gözyaşlarına boğuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne’de etkili olan sağanak yağmur sebebiyle ev ve iş yerlerini su bastı. Evleri su basan yaşlı adam ve kızı gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Hıçkıra Hıçkıra ağladı

Neslihan Çokilgin asfalt sebebiyle rögarların kapandığını ve babasının belediye ekiplerini uyardığını söyleyerek “Valla biz de anlamadık. Geçen hafta rögarlar doluymuş, otelin altını basmıştı. Asfalt dökülünce buradaki rögarları da kapamışlar, temizleyemediler. Yağmur yağarsa benim evim mahvolur şeklinde konuştu, babam. Gene dolmuş, baktım yağmur da yoktu. Sonradan bir baktım banyodan tüm ev mahvolmuş. Ne erzak kaldı, ne evim kaldı, her yer gitti. Rögar dolu olunca geri tepti hep. Benim tüm geçmişim gitti, mahvoldu” şeklinde konuştu.

“Bari buzdolabına su gitmesin”

Belediye ekiplerinin mahalle ile ilgilenmediğini belirten Bekir Çokilgin “Defalarca belirtti. İlgilenmediler. Belediye bu yıl hiç bakmadı mahalleye. Buzdolabına gitmesin bari, çekin. Kim karşılayacak bunu, 70 bin lira harcadım buraya, her şeyim gitti” ifadelerini kullandı.
Daha sonra bölgeye gelen 112 acil sağlık ekiplerince fenalaşan kadın ve yaşlı adama sağlık kontrolü yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.