adplus-dvertising

Evlatlarına kavuşan iki aile, soluğu eylemde oldukları çadırda ailelerin yanında aldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bin 34 gündür evlat nöbetinde olan iki aile daha evladına kavuştu. Aileler, çocuklarını teslim aldıktan sonra soluğu çadırda nöbette oldukları ailelerin yanında aldı.
Takip et
Evlatlarına kavuşan iki aile, soluğu eylemde oldukları çadırda ailelerin yanında aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının HDP aracılığıyla kiminin kaçırıldığı, kiminin ise kandırılıp bölücü terör örgütü PKK mensupların teslim edildiği iddiasıyla 3 Eylül 2019 tarihinde HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan 303 aileden bugün 36 ve 37’inci aile evlatlarının kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Aileler, bin 34 gündür her gün evlatlarına çağrıda bulundu. Ailelerin çağrıları yanı sıra, güvenlik kuvvetlerinin de yoğun çalışması neticesi ikna edilen örgüt üyeleri buğuna aileleriyle Diyarbakır’da buluşturulup teslim edildi. Aileler, evlatlarını teslim aldıktan sonra soluğu HDP il binası önünde nöbette oldukları ailelerin yanında aldı.

Teslim olan örgüt üyelerinden A.T. ve M.A.’nın aileleri HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne ailelerle bir araya gelerek destek verdiklerini belirtti. Teslim olan Merve A.’nın babası İhsan A. ve anne Sevgil A., ve Abdurrahim T.’nin annesi Fahime T., çadırda açıklamalarda bulundu.

Anne Sevgil A., çok mutlu olduğunu kaydederek, “Çok mutluyum rabbim bu günü tüm annelere göstersin, evlat acısını kimseye yaşatmasın. Devletimize çok teşekkür ediyorum, emekleri çok var üzerimizde. Heyecanlıyım, çok mutluyum, 7 senedir ayrıydım hiç umudumuz yoktu” şeklinde konuştu.

Evladına kavuşan anne Fahime T., ise Kürtçe yaptığı açıklamada, çok teşekkür ettiğini aktararak, Allah devletten razı olmasını ve kendilerine sahip çıktıklarını 7 senedir göremedikleri oğluyla buluştuklarını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.