Evlatlarımız Şehit Edilirken Gıkları Çıkmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bursa’da yaptığı konuşmada, Diyarbakır’da halay çekenlerin evlatlarımız şehit edilirken gıkları çıkmadı ifadelerini kullandı.

Bursa’da düzenlenen ‘Göç Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan bakan Soylu, Türkiye’nin 21’inci yüzyılın en önemli küresel sorunu olan göç ile en çok temasta olan ülke olduğunu belirtti. Dünya üzerindeki göçmen sayısının 2017 yılı itibari ile 258 milyon olduğunu söyleyen Soylu, 2018 yılı sonu itibariyle de zorla yarından edilen insan sayısının 70,8 milyona ulaştığını belirtti ve “Bu rakam son 9 yılda yüzde 63 oranında artarak bu seviyeye gelmiş durumdadır. Zorla yerinden edilmiş insanların 29,4 milyonu ülkeler arası yer değiştirmiş insanlardır. Türkiye’deki 3,6 milyon Suriyelinin bu rakama dahil olduğunu da dikkate alırsak, bu küresel meselede nasıl bir pozisyonda olduğumuz daha net anlaşılabilir.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NA ELEŞTİRİ

Bakan Soylu yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’na yüklendi ve Diyarbakır’a yaptığı ziyareti eleştirdi. Ekrem İmamoğlu için, “Koşa koşa savunmaya gitti.” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Soylu, “Adamların kendisi ‘Bizim PKK ile ilgimiz yok’ demedi bugüne kadar.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı