adplus-dvertising

Evlat nöbetindeki baba, oğlunu HDP’den istiyor

Çocukları terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eyleminde olan ailelerin evlat nöbeti 962’inci gününde de devam ediyor.
Takip et
Evlat nöbetindeki baba, oğlunu HDP’den istiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocukları terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP İl Başkanlığı önünde oturma eyleminde olan evlat nöbetindeki ailelerin umutlu bekleyişi 962’inci gününe girdi.

Evlat nöbetindeki baba, oğlunu HDP’den istiyor

2015 senesinde Siirt’te HDP’li belediye döneminde staj yaptığı sırada terör örgütü mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırılan üniversite öğrencisi Sedat Dağtekin’in babası Aydın Dağtekin, 962 gündür HDP il binası önünde evlat nöbeti tutarak çocuğunun geri gelmesi için bekliyor. Evladının üniversite öğrencisi olduğunu, HDP’li Siirt Belediyesinde staj yaptığını anımsatan baba Dağtekin, “2015 senesinde 20 gün staj yaptığı sırada HDP ve terör örgütü mensupları tarafından kandırılarak dağa kaçırıldı. O günden bu yana haber alamadık. Oğlum gelinceye kadar da eylemime devam edeceğim. Beni görüyor ve duyuyor ise kaçıp gelmesini, güvenlik kuvvetlerine teslim olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.