adplus-dvertising

Evlat nöbetindeki anneler Anneler Günü’nü buruk geçirdi

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen anneler, Anneler Günü’ne buruk girdi.
Takip et
Evlat nöbetindeki anneler Anneler Günü’nü buruk geçirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Evlatları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır’da başlattığı eylem, 979’uncu gününe girdi. Evlatlarının yolunu gözleyen aileler, Anneler Günü’nü buruk bir biçimde kutladı. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden gelerek evlat nöbetine devam eden Necibe Çiftçi, oğlu Rojhat Çiftçi’nin 5 sene önce terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını ve büyük oğlu 4 çocuk babası Sami Çiftçi’nin de örgüte destek vermediği için kaçırılarak şehit edildiğini söyledi.

Anne Çiftçi, “Acıları hissediyorum, acılar içerisindeyim. Bir evladım mezardadır. HDP-PKK bu evladımı öldürmeseydi bana Anneler Günü için hediye alacaktı. Maalesef o gülüm soldu, öbür gülüm de dağdadır. Dağda taşa, mağaraya mahkum etmişler. Eğer o oğlumu da HDP-PKK götürmeseydi şuanda o bana Anneler Günü’nde ya bir eşarp alırdı ya da bir çorap alırdı. Ya da bir çiçek alırdı. Benim iki gülüm de soldu. Benim Anneler Günüm yoktur” şeklinde konuştu.

Evlat nöbetindeki anneler Anneler Günü’nü buruk geçirdi

“Anneler Günü’nde benim ölüm günüm geliyor”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2013’te dağa kaçırılan kızı Zübeyde Koç için eylemi sürdüren Esmer Koç ise, kızının 15 yaşındayken dağa götürüldüğünü belirtti. Kızının yüzde 40 duyma engelli ve ayağından ameliyatlı olduğunu anlatan Koç, “Daha dikişi açılmadan götürüp örgüte teslim etmişler. 9 yıldır evladımın acısını çekiyorum. Evladım benden uzak, ciğerimi kopardılar, evimi yıktılar. Her Anneler Günü benim ölüm günüm geliyor. Ne zaman kızım elime teslim edilirse o zaman Anneler Günüm olacak” diyerek konuştu.

“Cansız fotoğraflara bakıp ağladık”

Oğlu Ramazan için eylemini sürdüren anne Mevlüde Üçdağ, kendileri için Anneler Günü olmadığını dile getirdi. Anneler Günü’nün bütün anneler için buruk geçtiğini aktaran Üçdağ, “Cansız fotoğraflara bakıp ağladık. Evlatlarımız yanımızda olursa fakat o gün Anneler Günü olur. Onlar yanımızda olmadığı sürece bizim için Anneler Günü yok” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.