adplus-dvertising

Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılması iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bin 105’inci gününde evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor.
Takip et
Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından 3 Eylül 2019 senesinde dağa kaçırılması iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerinin evlat hasreti sürüyor. Oğlu Fatih Demir için oturma eylemini sürdüren baba Abdullah Demir, oğluna hasret kaldığını belirtti. Oğluna çağrıda bulunan Demir, “4’üncü yılımıza girdik. Biz evlatlarımızı istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. HDP olmasa PKK olamaz. Oğlum, gidişinin 7’nci yılı bitti 8’inci yılına giriyor. Hiçbir zaman seni aramayı bırakmadım ve unutmadım. Sen gelene kadar ben buradan kalkmayacağım. Senin kandırıldığını biliyorum. Deme ki ben gittim diyerek ailem bana sahip çıkmaz. Senin başımızın üzerinde yerin var. Dön gel artık, ailen seni özledi. Teslim olsanız sizi cezaevine atarlar diyerek kimse kandırmasın. Öyle bir şey yok. 37 çocuk anne ve babasına teslim edildi. Sen de kaç gel Türk adaletine teslim ol. Yeter ki dön gel, seni kesinlikle unutmayız bundan emin ol” diyerek seslendi.

Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor

Oğlu Faruk Taşçı için Kars’tan gelen anne Rahime Taşçı, “9 yıldır oğlumdan ayrıyım. Oğlumu gittiği günden beri görmedim. Faruk beni duyuyorsan, korkma gel. Gittiğin yer senin gerçek yerin değildir. Senin yerin benim yanımdır. Bizi, ablan Damla’yı ve babanı tek bırakma. Sana buradan sesleniyorum, gel ablanın ve babanın yanında dur. Ne zaman gelirsen kapımız sana devamlı açık olacak. Teslim olursan devlet sana ceza uygulamayacak. Gittiğinden beri sesini ne işittim ne de gördüm. 37 aile çocuğuna kavuştu. Dönenler hiçbir ceza almadı, sen de almazsın. Çoğu düğününü yaptırdı, sen de gelirsen inşallah düğününü yaptıracağız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.