adplus-dvertising

Evlat nöbeti 978’inci gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 978. gününde devam ediyor.
Takip et
Evlat nöbeti 978’inci gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 978’inci gününde de devam ediyor. Evladı Yusuf’un 2014’te 17 yaşındayken Siirt’in Şirvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa götürüldüğünü kaydeden Nurettin Ödümlü, çocuğuna teslim olması çağrısında bulundu.

Evlat nöbeti 978’inci gününde

Ödümlü, “2014’ten beri köy korucusu ve muhtar olduğum için HDP’liler beni seçtiler ve evladımı alıp götürdüler. 9 senedir evladımla konuşamıyorum, görüşemiyorum. 2019’da ölüm haberi geldi, vicdanı olan insanlara soruyorum vaziyetim ne kadar zor ki oğlumun ölüm haberi geldi ancak ölmüş mü ölmemiş mi bilmiyorsun 3 senedir öyle yaşıyorum.

HDP’lilere sesleniyorum sizin yandaşlarınız kaybolduğu zaman 24 saate Hakkari’den Edirne’ye kadar yakıp yıkıyorsunuz. Benim 9 senedir evladım kayıptır nerede size soruyorum? Siz insan mısınız, değilsiniz. Vicdan ve merhametiniz yok mu bu gariban insanların çocuklarının kanı üstünden mecliste cirit atıyorsunuz. Ölmeyecek misiniz, ölüm var dünya malı sizi kurtarmaz diğer dünyada hesabını vereceksiniz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.