adplus-dvertising

Evlat nöbeti 977’nci gününde

6 Mayıs 2022, 12:45 tarihinde eklendi
Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 977. gününde devam ediyor.
Takip et
Evlat nöbeti 977’nci gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 977’nci gününde de devam ediyor. Adana’da kaldıkları dönemde götürülen kızı için evlat nöbetinde olan anne Pınar Biçer, Van’dan geldiğini evlat nöbetinde olduklarını belirtti. Kızının 2015’te HDP’liler tarafından kandırılıp terör örgütü PKK tarafından da dağa kaçırıldığını öne süren anne Biçer, kızına teslim olması için çağrıda bulundu. Kızının bir an önce güvenlik kuvvetlerine teslim olmasını istediğini belirtti.

Evlat nöbeti 977’nci gününde

Biçer, “Kızımı arıyorum ve bulamıyorum, neredeysen sesimi duyuyorsan bize bir yanıt ver ve ulaş. Neredesin sen gelmeden bu çadırı terk etmeyeceğim, ölene kadar buradayım, orası senin yerin değil. Taşların altında savaş var, Türk devletine teslim ol, ailecek buradayız. Baban, ablan ve kardeşinle birlikte buradayız. Bayram günü evimiz taziye yeriydi, bayramı hiç yaşayamadık ne olursun ulaş ve bize kavuş kızım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.