adplus-dvertising

Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti bin 24. gününde devam ediyor.
Takip et
Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattıkları oturma eylemi bin 24. gününde. Aileler bütün olumsuz koşullara, teröristlerin ve uzantılarının tehditlerine karşın eylemlerinden vazgeçmiyor.

Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde

Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisiyken 21 Mart 2015’te terör örgütü tarafından dağa kaçırılan oğlu Mehmet (22) için oturma eylemine başlayan anne İmmihan Nilifırka, oğluna teslim olması çağrısında bulundu. Evlatlarını almadan eylemlerini bırakmayacağını kaydeden anne Nilifırka, “Biz burada evlat nöbeti tutuyoruz anne ve babalar olarak. Evlatlarımız gelene kadar buradan kalkmayacağız ve burayı terk etmeyeceğiz. Biz HDP ve PKK’dan yavrularımızı istiyoruz, kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Madem iyi bir yerse kendi çocuklarını göndersinler. Mehmet’im beni görüyor ve duyuyorsan dön gel. Ceza yok, sizi korkutuyorlar, teslim ol” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.