Evinin çatısına göktaşı düştü

Bursa’da evinde otururken gece ışık gören vatandaşın çatısına gökten taş düştü.
Takip et
Evinin çatısına göktaşı düştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uludağ eteklerinde köyde yaşayan Mehmet Ali Erkeş, 7 Aralık 2020 tarihinde gece saat 03:00’de uyku tutmayınca balkona çıkıp gökyüzünü izlemeye başladı. Gökyüzünü izlediği sırada bir ışık parlaması gördü.

IŞIK PARLAMASI GÖRDÜM Evinin çatısına göktaşı düştü

Gördüğü ışık parlamasından 3 saniye sonra evinin çatısında oluşan şiddetli sesle irkildi. İlk başta bu sese anlam veremeyen Erkeş, sabah evin çatısına çıkarak baktığında gördüğü manzarayla hayretler içinde kaldı.

Evinin çatısına göktaşı düştü

Evinin çatısına simsiyah bir taşın düştüğünü, bu taşın evinin taşını delerek saplandığını gördü.

TORNAVİDA İLE ÇIKARDI Evinin çatısına göktaşı düştü

Çatıya saplanan taşı tornavida yardımıyla sıkıştığı yerden çıkartan vatandaş gördüğü ışıkla bu taşın arasında bir bağlantı olabileceğini düşünerek, evinin çevresini aramaya başladı.

7 TANE BULDU Evinin çatısına göktaşı düştü

Evinin 300 metre çevresinde de bu bölgede daha önce görülmeyen bu taşlardan 7 tane buldu. Göktaşına taşlara gözü gibi bakıp saklayan vatandaş, bu taşları, kıymetini veren olması halinde satacağını söyledi.

Evinin çatısına göktaşı düştü

Başından geçen olayı mikrofonlarına anlatan Mehmet Ali Erkeş, “Bir gece saat 03:00 civarı uykum dağıldı. Evin balkonuna çıktım, kendime bir kahve yaparak gökyüzünü izlemeye başladım.

“YILDIZ KAYMASINA BENZETTİM” Evinin çatısına göktaşı düştü

O gece gökyüzündeki yıldızların çok yakın olduğunu fark ettim. Tabiri caizse elimi uzatsam yıldızlara değecektim. Ben gökyüzünü izleyip kahvemi içerken, gökyüzünden bir ışık parladığını gördüm. Bu ışık parlaması bir yıldız kaymasına benziyordu.

Evinin çatısına göktaşı düştü

Gökyüzündeki parlamadan bir kaç saniye sonra evimin çatısında küt diye ses oldu. Ben evin dışına çıkarak baktım, biri benim evime taş mı atıyor diye. Evin etrafını gezdiğimde kimsenin olmadığını gördüm.

Evinin çatısına göktaşı düştü

Sonra gidip yatağıma yatıp uyudum. Sabah kalkıp kahvaltı yaparken, gece çatıdaki sesi merak edip, çatıya çıkarak incelemeye başladım.

“ŞAŞKINLIK YAŞADIM” Evinin çatısına göktaşı düştü

Gördüğüm manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadım. Bir taşın demir sacı delerek çatıya saplandığını gördüm. Çatıyı delen taşı tornavida yardımıyla çıkarttım.

Evinin çatısına göktaşı düştü

Sonra ben bu taşı inlemeye başladım. Arkadaşlarıma anlattım. Bana bunun bir göktaşı olabileceğini söylediler. Evimin çevresinde arama yaptığımda evimin çatısına düşen ve bu bölgede daha önce görmediğim taşlardan 7 tane buldum.

“GÖKTAŞINA BENZİYOR” Evinin çatısına göktaşı düştü

Göktaşına çok benziyorlar. Bu taşların araştırılmasını istiyorum. Bu taşlar göktaşı ise, taşlardan bir tanesini müzeye bağışlayacağım. Diğer taşlarıysa iyi bir teklif gelirse satmayı düşünüyorum. Elimde bulunan taşların ağırlığı 5 kilonun üzerinde” dedi.

Evinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştüEvinin çatısına göktaşı düştü

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.