adplus-dvertising

Evini açtığı Ukraynalı mülteciye 10 yıllık sevgilisini kaptırdı!

Rusya ile Ukrayna arasında 88 gündür devam eden savaş milyonlarca insanın evinden ve ülkesinden olmasına sebep olurken, kimilerinin ise yuvalarının yıkılmasına neden oldu. İngiltere’de Ukraynalı bir mülteciyi evlerine alan genç çiftin 10 senedir devam eden birliktelikleri 10 gün içinde son buldu. Meydana Gelen olay ve karşılıklı açıklamalar Ada basınında geniş yankı uyandırdı.
Takip et
Evini açtığı Ukraynalı mülteciye 10 yıllık sevgilisini kaptırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra ülkeden kaçan ve Mayıs ayının başında İngiltere’ye sığınan Ukraynalı Sofiia Karkadym adlı 22 yaşındaki mülteciye İngiliz Lorna Garnett ve sevgilisi Tony evlerini açtı. Tüm dünyanın tepki gösterdiği savaştan en çok etkilenen sivillere yardımcı olmak isteyen Lorna ve Tony’nin 10 senesi aşkın süren beraberliği genç kadın ile İngiliz adamın yakınlaşmasıyla bozuldu.

Evini açtığı Ukraynalı mülteciye 10 yıllık sevgilisini kaptırdı!

“ÜLKEYE GİRDİKTEN SONRA TONY’Yİ GÖZÜNE KESTİRDİ”

3 çocuk annesi olan Garnett, İngiliz medyasına açıklamalarda bulunarak Tony’nin kendisinden Lorna için ayrıldığını açıkladı. Lviv’den İngiltere’ye sığınmak mecburiyetinde kalan Sofiia’nın, ülkeye girdikten sonra Tony’yi “gözüne kestirdiğini” öne süren Garnett, “Ona evimizin kapılarını açtık ve o bana bu şekilde karşılık verdi” diye sitem etti.

10 GÜNDE YUVASI YIKILDI

Sofiia’nın gelişinden 10 gün sonra Tony ve Sofiia’nın evden ayrılma kararı aldığını belirten Garnett, 10 senedir beraber olduğu 29 yaşındaki partnerinin kendisine “Yaşamımın sonuna kadar onunla yaşamak istiyorum” dediğini de dile getirdi.

Sözcü’nün haberine göre yuvası yıkılan genç kadın, “O İngiltere’ye geldiğinden beri onunla olmak istiyordu. Arkasında bırakacağı yıkımı umursamadan davrandı. İki hafta içinde bildiğim her şey tüm düzenim altüst oldu” şeklinde konuştu. Lorna, “Ben birine evinin kapılarını açmanın doğru bir şey olduğunu düşünüyordum” derken Sofiia’yı eşi Tony’nin Facebook grupları üstünden bulduğunu da dile getirdi. Lorna, “Partnerim doğru bir şey yapmak istediğini belirtti ve hükümetin yarattığı mülteci destek gruplarından Sofiia ile iletişime geçti” şeklinde konuştu.

Evini açtığı Ukraynalı mülteciye 10 yıllık sevgilisini kaptırdı!

Evini açtığı Ukraynalı mülteciye 10 yıllık sevgilisini kaptırdı!

“ARA SIRA BİRBİRLERİNE DOKUNDUKLARI DA OLUYORDU”

Sofiia’nın bir IT müdürü olarak çalıştığı da söylenirken ikilinin kısa bir müddet içinde çok yakınlaştığını da dile getirdi. Tony’nin Slovakça bildiğini ve Sofiia’nın Ukraynaca konuştuğunu ve ikisinin evin içinde böyle anlaştığını ve kendisinden gizli ifadeler kullandıklarını belirten Lorna, “Ara Sıra birbirlerine dokundukları da oluyordu. O zamanlarda kıskanmaya başlamıştım” ifadesini kullandı.

“SOFIIA YOKSA BEN DE YOKUM”

Bir gün Sofiia ile Lorna’nın kavga etmesinden sonra Sofiia’nın, “Ben artık bu evde kalamam” dedikten sonra Tony’nin de devreye girerek “Eğer Sofiia yoksa ben de giderim” dediğini de belirten Lorna, böylelikle evden ikisi beraber ayrıldı. Konuyla alakalı bir açıklama yapan Tony, “İşlerin bu hale gelmesinden dolayı çok üzgünüm. Burada Lorna’nın hiçbir suçu yok, bu önceden planlanmış bir şey değildi” şeklinde konuştu.

haber.com – Dünya

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.