adplus-dvertising

Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu

Bolu’da farklı zamanlarda evi ve deposundan hırsızlık yapılan inşaat işçisi Tahsin Bayrak, çareyi evin çevresine astığı uyarıcı notlarda buldu. Tavuklarını da çalan hırsızlara isyan eden Bayrak, “Hırsız bey, yakalarsan cezanı ben keserim”, “İçeride bazı tuzaklar vardır. Sorumluluk kabul edilmez, ölüm tehlikesi vardır. Hırsıza duyurulur” yazılı notlar astı.
Takip et
Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Borazanlar Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk babası inşaat işçisi Tahsin Bayrak’ın kiracı olduğu ev ve malzemelerini koyduğu deposu hırsızlar tarafından farklı zamanlarda defalarca soyuldu. Bahçesinde beslediği tavukları, inşaat malzemeleri, balkonunda çay içtiği masası ve hurdaları çalınan Bayrak, çareyi evinin çevresine uyarıcı notlar asmakta buldu.

Bayrak, evin ve deposunun çeşitli yerlerine, “Hırsız bey, yakalarsan cezanı ben keserim”, “İçeride bazı tuzaklar vardır. Sorumluluk kabul edilmez, ölüm tehlikesi vardır. Hırsıza duyurulur”, “İçeride pitbull köpek vardır, sorumluluk kabul edilmez” biçiminde notlar yazarak astı.

Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu

“Çay içtiğim masamı çalmaları çok sinirlendirdi”

Tahsin Bayrak, bugüne kadar ortalama 25 bin liralık mal varlığının çalındığını ve astığı notlarla hırsızlık olayının azaldığını söyleyerek, “Tavuklarıma kadar çaldılar. O öfkeyle tavukların tamamını telef ettim. Tüm hurdalarımı, takımlarımı çalıyorlar. Çalmadık hiçbir şey kalmadı. Çok uzun süredir devam ediyor. Artık ben bıktım. Yaklaşık 20-25 bin liralık mal varlığım gitti. Parayla aldığım inşaat malzemelerimi çalıyorlar. En son birisini kerestelerimi çalarken yakaladım, geri bıraktırdım. En son çay içtiğim masamı çaldılar, çok sinirlendim. Gelip bana ‘Masa, sandalye gerekir’ deseler evden daha güzellerini verirdim. Bu olay beni çok sinirlendirdi ve bu yazıları yazmaya karar verdim. Hırsızlığın önüne geçmenin yolu eğitimle olur. Hapisle olmuyor. Artık devlet büyüklerimiz nasıl çözecekse bir biçimde bu olayı çözmelerini rica ediyorum. Yazıların yararı oldu. Yazılardan sonra bir defa hırsızlık girişimi oldu. Onu da kendim gördüğüm için malzemeleri çalamadan kaçtılar. Şimdiye kadar başka da bir şey olmadı” şeklinde konuştu.

Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.