“Evinde Otur” Diyenlere Aldırmadı, Şimdi Olimpiyatlara Gidiyor!

26 yaşındaki tekvandocu Hatice, aldığı olumsuz tepkilere rağmen sevdasından vazgeçmedi ve ülkemizi temsil edecek milli bir sporcu oldu.

Bursa’da yaşayan 26 yaşındaki Hatice Kübra İlgün ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmeye hak kazandı. 14 yıl önce tanıştığı sporda kendisini her geçen gün geliştiren Hatice, bu spora merak saldığı yıllarda birçok olumsuz tepki ile karşılaştığını dile getirip “Bana, ‘Bu erkek işi. Sen evinde otur’ dediler. Ama ben yılmadım ve mücadeleme devam ettim” ifadelerini kullandı.

Kendi dalında dünyanın en iyileri arasında gösterilen başarılı sporcunun şimdiki rotası ise 2020 Tokyo. Gelecek yaz Japonya’nın başkentinde düzenlenecek olimpiyat oyunlarında altın madalya almayı hedefleyen Hatice tüm motivasyonunu antrenmanlarına vermiş durumda. Tekvandonun bir erkek sporu olarak anılmasına şiddetle karşı çıkan milli sporcunun iddiasını güçlendiren done ise ülkemizin bugüne kadar bu sporda kadınlar alanında daha başarılı olması.

SAYISIZ MADALYASI VAR

14 yıllık kariyerine sayısız başarı ve madalya sığdıran milli sporcuya göre olimpiyat şampiyonu olmaması için hiçbir sebep yok. Keyifle icra ettiği sporuna büyük saygı duyan ve büyük bir ciddiyetle hazırlıkları sürdüren Hatice’nin en büyük destekçisi ise ailesi. Hatice devletin de bu sporu daha fazla özendirici hale getirmesini istiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı