adplus-dvertising

Evden kaçıp kaybolan kardeşleri market sahibi buldu

Şanlıurfa Suruç ilçesine bağlı Aligör Mahallesi yakınındaki bir petrol istasyonunda market işleten Halil Çalışır, gece saat 01.30 sıralarında çocuk sesleri duydu. Dışarı çıkan Çalışır yaşları 12 ile 15 arasında değişen ikisi kız 3 çocuk fark etti.
Takip et
Evden kaçıp kaybolan kardeşleri market sahibi buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Vaziyeti anlamak için çocuklara “Bu saatte burada ne işiniz var” diyerek sorduğunda aldıkları yanıt “Polise haber ver” olunca başlarına bir şey gelmiş olabileceğini düşünen Çalışır, içeri alıp ne olduğunu sordu. İftara yakın bir saatte Şanlıurfa merkezden 45 kilometre ötedeki Överler Mahallesindeki babaannelerine gitmek üzere ailelerinden habersiz evden ayrıldıklarını belirten kardeşler, Aligör bölgesine kadar geldiklerini, havanın kararması üstüne korktuklarını ve petrole sığındıklarını söyledi.

Çocukları gören market sahibi büyük tedirginlik yaşadı

Başına ilk kez bu şekilde bir olay gelen market sahibi Halil Çalışır, kendisine bir yol göstermesi için gazeteci olan yeğenine haber verdi. Olay yerine giden yeğeni jandarmaya haber verdi. Jandarma ekipleri üşümüş ve korkmuş olan N.A. (12), M.B.A. (13) ve F.A. (15) kardeşleri marketten alıp karakola götürdü. Çocuklara su ve yemek veren ekipler, ailesine haber verdi.

Çocuklarınıza sahip çıkın

Geç saatte 3 küçük çocuğu yalnız başlarına dışarıda gördüğü zaman kendisinin de tedirgin olduğunu belirten Halil Çalışır, ailelere çocuklarına sahip çıkmaları tavsiyesinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.