Evde milkshake nasıl yapılır? Fıstık ezmeli, çikolatalı ve kahveli milkshake tarifi…

Daha çok yaz aylarında serinlemek için tüketilen ve genellikle tarife bağlı kalmadan kişinin kendi damak zevkine göre hazırlanan milkshake, çilek, muz, kahve, çikolata gibi malzemelerle yapılabilmektedir. Hem serinlemek, hem de kahve ve tatlı ihtiyacının karşılamak için fıstık ezmeli, bitter çikolatalı ve kahveli milkshake tarifi önerilmektedir. İşte bitter çikolata ve fıstık ezmesiyle tatlandırılan milkshake tarifi

Sıcak havalarda ferahlatan ve serinleten içecekler arasında yer alan milkshake, kişinin kendi damak tadına göre istediği şekilde hazırlanabilmektedir. Soğuk bir içecek olan milkshake, şekerin erimesini zorlaştırdığı için direkt olarak eklenmesi pek önerilmez. Şeker yerine tatlandırmak için daha çok dondurma, çikolata ve meyve gibi tatlıların atılması daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. Milkshake hazırlamak için milkshake makinelerine ihtiyaç olmadan mutfak robotlarında da hazırlanabilmektedir. Fıstık ezmeli ve kahveli milkshake ise serinleten tadıyla günlük kahve ve şeker ihtiyacını karşılayabilmek için tüketilmesi önerilmektedir.

FISTIK EZMELİ VE ÇİKOLATALI MİLKSHAKE TARİFİ

– 2 tatlı kaşığı fıstık ezmesi
– 1 top dondurma
– 10 gr %80 bitter çikolata
– 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
– 1 bardak süt
– Buz

Fıstık ezmesi, süt, bitter çikolata, Türk kahvesi, isteğe bağlı olarak dondurma ve 7-8 küp buz robotta 1-2 dakika kadar karıştırdıktan sonra servis edilebilir.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı