Evde bakım maaşı yattı mı? 1 Haziran bakım maaşı sorgulama!

Evde bakım maaşı sorgulama! 1 Haziran evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde Bakım maaşı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakımı gerekli ve bakıma ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödenmektedir. 1 Haziran ayı itibariyle evde bakım maaşlarının hangi illerde yattığını sizler için araştırdık. Peki, 1 Haziran evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama! Detaylar haberimizde...
Takip et
Evde bakım maaşı yattı mı? 1 Haziran bakım maaşı sorgulama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 Haziran evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde bakım parası yatan iller, Mayıs ayının en fazla araştırılan konuları arasında yer alıyor. Evde bakım maaşları kentlere göre farklı günlerde hesaplara yatırılabilmektedir. Haziran ayı itibariyle evde bakım maaşlarının hangi illerde yattığını sizler için araştırdık. Evde bakım maaşı yatan illeri sizler için araştırdık. Peki, 1 Haziran evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama! Ayrıntılar haberimizde...

Evde bakım maaşı yattı mı? 1 Haziran bakım maaşı sorgulama!

1 HAZİRAN EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER!

1 Haziran itibari ile evde bakım maaşı henüz hiç bir ilde yatmadı. Evde bakım maaşı yattığında haberimizde yer alacaktır.

EVDE BAKIM MAAŞI 2020 SENESINDE NE KADAR OLDU?

Yeni senede, memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 yaş aylığı, engelli yardımı, engelliler için evde bakım parası başta olmak üzere bütün sosyal yardımlar zamlandı. Sosyal yardımlarda yüzde 5.49 oranında artış yapıldı.

2020 senesinde evde bakım maaşlarına zam geldi. 2019 senesinde 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 2020 senesinde 1.460 liraya yükseltildi.

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 koşulun bulunması gerekiyor:

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu söyleyen sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının bütün net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl yahut varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ müracaat yapılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.