adplus-dvertising

Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama-Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakmakla yükümlü olduğu kişi adına ödenen evde bakım ödemeleri mayıs ayı ile birlikte takip edilmeye başladı. Her ay düzenli olarak ödenen maaşın bu ay yatıp yatmadığı merak ediliyor. Peki, haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı? İşte e-Devlet, SMS evde bakım maaşı sorgulama detayları…
Takip et
Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama-Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Evde bakım paraları her ay farklı tarihlerde farklı illerde yatırılmaya başlanıyor. O nedenle her ayın ilk haftasından itibaren evde bakım maaşı yatan iller listesi vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Evde bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi engelli ile yaşlı bireylerin bakımlarını gerçekleştirenlere verilen evde bakım paraları 2022 yılı itibariyle 2 bin 354 TL’ye çıkarılmıştı.

Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama-Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı?

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ YATTI MI?

Evde bakım maaşları her ayın 15’i ile 31’i arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Evde bakım maaşları 15 Haziran Çarşamba günü hesaplara yatacak.

E-DEVLET İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığı e-devlet üzerinden sorgulanarak öğrenilebiliyor. Evde bakım parası sorgulamak için öncelikle;

Kimlik numaranız ve şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresinden e-Devlet’e giriş yapın.

Karşınıza sıkan ana sayfada arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın. Sonrasında açılan sayfada, evde bakım maaşınıza ilişkin detayları görebilirsiniz.

MESAJ (SMS) İLE EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan hak sahipleri telefon mesajı ile (SMS) evde bakım maaşlarını sorgulayabiliyor. Cep telefonun mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e mesaj (SMS) atılarak evde bakım parası sorgulaması kolaylıkla yapılabiliyor. Mesaj ile sorgulama yapıldığı takdirde 1 SMS ücreti operatör tarafından tahsil ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.