adplus-dvertising

Ev sahipleri fahiş kira artışı yapamayacak, yeni düzenleme geliyor!

Fahiş kira artışlarına ‘dur’ diyecek çalışma başladı. Kira tutarları bölge bölge tespit edilecek, üstünde artış istenemeyecek. Hükümet spekülatörler ve stokçulardan sonra konut sektöründe de yeni adımlara hazırlanıyor. İşte kira zamlarında yeni model.
Takip et
Ev sahipleri fahiş kira artışı yapamayacak, yeni düzenleme geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ev kiralarındaki fahiş rakamlar ve yüksek zam yapma furyasına müdahaleye hazırlanılıyor. Hükümet ve AK Parti, spekülatörler ile stokçulardan sonra fahiş kira artışlarını da masaya yatırdı.

Genel merkez ve alakalı bakanlıklarda aşırı kira artışına “dur” diyecek bir çalışma başladı. İstanbul gibi fahiş kira artışlarını yapıldığı iller için kiralara sınırlama getirilmesi gündemde.

Ev sahipleri fahiş kira artışı yapamayacak, yeni düzenleme geliyor!

Kiralarda son zamanda meydana gelen artışlar Türkiye’nin mühim gündem maddelerinden biri haline gelince konu AK Parti ve alakalı bakanlıklar tarafında masaya yatırıldı. Serbest piyasa ekonomi kurallarına uygun olarak kiralara sınırlama getirilip getirilemeyeceği, getirilirse bunun sıkıntı oluşturup oluşturamayacağı üstünde duruldu.

EV KİRALARINDA EV SAHİBİNİN YAPACAĞI ARTIŞA HOLLANDA MODELİ

Bu münakaşalar içinde Hollanda modeli gündeme geldi ve bunun örnek alınabileceği konusunda görüş oluştu. Hollanda hükümeti, konut sıkıntısı sebebiyle hızla artan ev kiralarına karşı orta gelir gruplarını korumak için serbest piyasadaki kiralık ev fiyatlarına müdahale kararı vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.