adplus-dvertising

Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı

Denizli’de internet üstünden gördüğü prefabrik evi satın almak isteyen yaşlı adam, kendisini inşaat mühendisi olarak tanıtıp güven sağlayan kişiye önden parayı vererek 16 bin TL dolandırıldı.
Takip et
Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’de “Özellikli Dolandırıcılık” suçunun engellenmesi maksadıyla yürütülen çalışmalarda, internet üstünde bulunan prefabrik ev ilanları aracılığı ile vatandaşlarla anlaşan ve anlaşma sonrası paranın bir kısmının alan 2 zanlının, bahanelerle 30 kişiyi 500 bin TL dolandırdığı belirlendi. Yapılan çalışmalar sonucunda vatandaşlara paralarının geri vermeyen ve haksız kazanç elde eden 2 şüpheli, Denizli merkezli Ankara’da yapılan koordineli operasyonla yakalandı. “Özellikli Dolandırıcılık” suçundan adli makamlara sevk edilen zanlılardan 1’i tutuklanarak cezaevine yollandı.

Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı

Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı

“Kendisinin inşaat mühendisi olduğunu belirtti”

Mağdurlardan biri olan 73 yaşındaki Kadir Yılmaz, fiyatı uygun olduğu için tercih ettiğini ve prefabriği yüklerken bile fotoğraf atıp güven sağladıklarını söyleyerek, “Ben sosyal medyadan yakın mahalledeki tarlama bir adet ev biçiminde konteyner satın almak istedim. Fiyatlara baktım 15-20 bin arası, Denizli Çameli ilçesindeki bir ilanda ise fiyat 12 bin TL yazıyordu. Sonra ben ertesi gün sabah kişiyi aradım. Kişi evet benim Çameli’de bir inşaat firmam vardı, inşaat işlerini durdu, yanımda 40 kişi çalışıyor. Bana resimlerini gönderdi, 12 bin lira önce yatır şeklinde konuştu sonra ben burada fatura kesmem gerekiyor, yolda maliye durduruyor irsaliye ile beraber sen çıkış yapabilmem için 4 bin lira daha göndermen lazım şeklinde konuştu. 15 bin gönderdim ve bana 4 bin TL’yi hemen iade edeceğini belirtti. Nakliye işine gelince nakliyesi bir arkadaş var ismi Sezgin şeklinde konuştu. O buraya geldi boş dönecek sana uygun fiyata bunu getirecek şeklinde konuştu. Parayı orada verirsin ona şeklinde konuştu ve bende güvendim. Kendisinin inşaat mühendisi olduğunu belirtti” şeklinde konuştu.

Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı

Ev hayali kurarken 16 bin TL dolandırıldı

“İnşallah bir başkalarının dolandıramazlar”

Profesyonel bir biçimde davrandıklarını belirten Yılmaz, “Aynı gün yüklediklerinin resmini gönderdi, ben de parayı gönderdim. Aradan bir saat geçti ben o nakliyeciyi aradım abi yoldayım şeklinde konuştu. Her şey profesyoneldi. Ben tabii sevindim, hatta şeklinde konuştu bu konteynerin altına kalaslar konuyu bu kalasları da yükledim şeklinde konuştu. Bayağı zaman geçti saat 6.30 gibi gelen giden yok tekrar aradım yanıt veren olmadı. Karakola gittim ve orada dediler ki bu tür olaylar oluyor. İnsanlara güven verip bu şekilde dolandırıyorlar, inşallah bir başkalarının dolandıramazlar. Hatta gene benim bu olaydan sonra da çetenin yakalandığını işittim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.