Ev Almak İçin Dövizle Kredi Çekenlere Kötü Haber!

Yıllardır hayalini kurdukları evi alabilmek için döviz üzerinden (Euro/Dolar) kredi çekerek pişman olan vatandaşlara, Yargıtay’dan üzücü haber geldi.

Daha önce TL üzerinden kredi çekmeyip, döviz cinsinden ev kredisi çeken vatandaşlar kurdaki dalgalanma sebebiyle mağdur duruma düştü. Bazı vatandaşlar konu ile ilgili Yargıtay’a başvurarak seçimlerini değiştirmek istediler. Ancak geçtiğimiz günlerde gelen karar tüketici için hiçte iç açıcı olmadı. Yargıtay, kredilerin çekildiği dönemde tüketicilere seçim hakkının tanındığını belirterek düzenleme taleplerine red kararı verdi.


3. Tüketici Mahkemesi tarafından görülen davada savunma tarafı başvuran tüketicinin bankaya olan tüm kredi borcunu ödediğini ve davanın konusuz kaldığını belirtti. Mahkeme ise kredi çekiminde ortaya konulan sözleşmenin taraflar tarafından kabul edildiğine ve sözleşme serbestesine dikkat çekerek tüketici aleyhinde karar aldı.

DAVA EMSAL NİTELİĞİ TAŞIYOR

Peş peşe görülen duruşmaların ardından red kararı ile karşı karşıya kalan vatandaşlar konuyu temyize götürdü ancak bu da çare olmadı ve dava dosyası kapandı. Mahkeme tarafından alınan bu karar ise, diğer döviz cinsinden ev kredisi çeken vatandaşlara emsal niteliği taşıyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı