Ethereum yükselişe geçecek! Goldman Sachs yatırım tavsiyesinde bulundu

ABD merkezli yatırım bankası olan Goldman Sachs, yatırımcıların dikkatini çekecek Ethereum öngörüsünde bulundu. Sachs, şu sıralar 4 bin 300 dolar seyrinde devam eden Ethereum için ‘8 bin doları’ görebileceğini söyledi.
Takip et
Ethereum yükselişe geçecek! Goldman Sachs yatırım tavsiyesinde bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto paraların atası kabul edilen Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, son dönemlerde ciddi bir yükseliş ivmesi kazanarak yüksek oranlarda yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti. Bu yükseliş ivmesi ile ETH, kısa bir müddet önce bütün zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Öte yandan Goldman Sacs yetkilileri Ethereum’un yüzde 80’e yakın artış gösterebileceğini söyleyerek 8 bin doları görebileceğini öngördü.

ETH YÜZDE 80 ARTIŞLA 8 BİN DOLARI GÖREBİLİR”

Goldman Sachs Global Markets direktörü Bernhard Rzymelka tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ethereum fiyatı enflasyon bekleyişleri olan korelasyonunu devam ettiği takdirde kuvvetli bir ralli yaşayabilir.

Goldman Sachs’a göre 2019 senesinden bu yana enflasyon rakamlarına paralel hareket eden Etherum bu kuvvetli korelasyon ile gelecek 2 ayda yüzde 80’e varan bir yükseliş göstererek 8 bin dolar seviyesini hedefleyebilir.

Ethereum fiyatı ekim ayında yüzde 40’ın üstünde artarak 3 bin dolar seviyesinden 4 bin 400 dolar seviyesinin üstüne gelmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.