adplus-dvertising

Eşref Hamamcıoğlu’ndan Burak Elmas’a: ‘Kime ne söz verdiniz ve yerine getiremiyorsunuz?’

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Başkanı Burak Elmas’a yaptığı çağrıda, “Kime ne söz verdiniz ve yerine getiremiyorsunuz?” şeklinde konuştu.
Takip et
Eşref Hamamcıoğlu’ndan Burak Elmas’a: ‘Kime ne söz verdiniz ve yerine getiremiyorsunuz?’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, “Bu kürsüye bambaşka maksatla çıkmayı planlamıştım. 12 yaşında girdiğim bu Tevfik Fikret Salonu’nda bu kadar üzücü bir manzara ile karşılaşmadım. Boş sandıklar ve genel kurul iradesiyle seçilmiş yönetim kurulu mensuplarından hiç kimse yok. Galatasaray bunu hak etmiyor. Genel kurul mensupları olarak bunun altında kalmayacağız. Galatasaray’ın kenetlenerek bunu çözeceğinden yüzde yüz eminin. Son divan toplantımızda ve seçim süreci yaptığım konuşmalarda 3-4 adet ögeyi vurgulamıştım. Samimiyet eksikliğinden bahsetmiştim. Burak Elmas’ın şahsında ve ona omuz veren yönetim kurulu nezdinde bunu çok net görüyoruz. Samimi değiller. Güven eksikliğinden bahsetmiştim. Boş sandıklar, boş yönetim kurulu masası.

Burak Elmas konuşmalarında şeffaf değil. Ne söylediği anlaşılmıyor, arkasından ne çıkacağı belli değil. Dün katılmış olduğumuz değerlendirme toplantısında kendisinin daveti üstüne, 21-28 Mayıs tarihlerini önerdik, kendisi ‘prensipte olur’ şeklinde konuştu. ‘Yönetim kurulu üyeleriyle değerlendirip, haber vereceğim’ şeklinde konuştu. Şuanda soruyorum, hangi yönetim kurulu mensupları bizim önermiş olduğumuz 21-28 Mayıs tarihi hayır dediler ki Burak Elmas bunu kabul edemedi. O arkadaşların buraya gelip bunun hesabını vermeleri gerekir.

Çünkü genel kurulunu kandırarak seçildiler. İşte bu geven eksikliğidir. Bunun hesabını genel kurul mensupları olarak soracağız. Şu utanç verici manzarayı unutmayalım, unutturmayalım. Çok mühim bir tarihi gün yaşıyoruz. Galatasaray’da 1 adaylı seçim olmaz. Galatasaray demokrasisi adayların yarışıdır. Yarış rekabettir, husumet değildir. Bu önerilenler Galatasaray’daki tabloyu hala okuyamamışlardır, hala geçmiş ibrasızlıkları gündeme getiriyorlar. İbrasızlık iyi bir şey değil ama ibra etmeyenler kadar ibra etmeyenleri de sorgulamamız gerekir. Buyurun ibra edilmeyenler buradalar. Neredeler, boş sandalyeler. Bundan herkesin ders çıkarması gerekir” diyerek konuştu.

“Galatasaray tetikçilerin elinde esir kalmayacaktır”

Seçimle alakalı olarak ise Hamamcıoğlu, “Seçim sürecine girmiştik. Bugün yapılacaktı. Harici müdahalelerle Galatasaray Genel Kurul iradesine ipotek konmuştur. Bunun başka tarzı yoktur. Altta yatan nedenler nedir? Acaba bu seçim süreci uzatılarak bir 3. yahut başkan adaylar için mi hazırlık yapılıyor. Bu adayların önünü kesmek olmaz elbette. Ama bu adaylar şaibe altında kalacaktır. Bu çok net. Galatasaray tetikçilerin elinde esir kalmayacaktır” dedi.

“Kime ne söz verdiniz ve yerine getiremiyorsunuz?”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’a çağrıda bulan Eşref Hamamcıoğlu, “Başkan Burak Elmas ve kıymetli arkadaşları, bu kadar istifa çağrısına ve genel kurulun sizi istememesine karşın burada kalmaya neden bu kadar ısrar ediyorsunuz? Dahilde ve hariçte ve taahhütünüz varsa bu taahhütleri bizle paylaşın, biz genel kurul olarak bu taahhütleri yerine getirir, sizi darda bırakmayız. Lütfen bunları bizle şeffaf olarak paylaşın. Kime ne söz verdiniz ve yerine getiremiyorsunuz? Bugün Galatasaray için dönüm noktası” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.