Esnafın Elektrik Şirketleriyle Başı Belada!

Elektrik şirketleri, daha önce abone olup şirketleri el değiştirdiğinde veya kapatıldığında aboneliğini iptal ettirmeyen esnafların peşine düştü.

Neredeyse 15 yıl önce işletmesi için bir elektrik şirketine abone olan fakat daha sonra işletmesi kapanan esnaf, karşısına çıkarılan fatura ile şoka uğradı. Hakkında icra kararı çıkartılan işletme sahipleri mahkemenin yolunu tutup haksızlığa uğradıklarını iddia etti.


MAHKEMEDEN SONUÇ ÇIKMADI

Ömer A. İsimli vatandaş eline ulaşan icra kararının ardından elektrik şirketiyle iletişime geçti. Ancak sonuç alamayınca soluğu mahkemede aldı. Ömer A. borcun kendisine ait olmadığını vurgularken, hakkında başlatılan icra kararı için bir şokta mahkemeden geldi. Mahkeme, Ömer A.’nın 2013 yılında başlattığı aboneliği iptal ettirmemesini gerekçe göstererek haksız buldu. Ancak pes etmeyen Ömer A. mahkemeden çıkan bu kararı da temyize götürdü. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi tarafından görülen davada Ömer A.’nın hayatın olağan sürecine uymadığı kanaatine varıldı.

Elektrik şirketlerinin Ömer A. karşısında zafer kazanması daha önce işletme sahibi olan ve elektrik aboneliğini iptal ettirmeyen birçok vatandaşı tedirgin etti. Zira, defalarca kez itirazda bulunulmasına rağmen sonuç alınamaması kararın emsal niteliğinde olmasına sebep oluyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı