Esnafı Çarpan Dolandırıcı Yakalandı!

Edirne'de esnafları vali yardımcısı gibi arayıp dolandıran suç makinesi, Kocaeli'deki operasyonda yakalandı.

Esnafı Çarpan Dolandırıcı Yakalandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne esnafını canından bezdiren dolandırıcı sonunda yakalandı… İş yeri telefonundan kendisini arayan ve Vali yardımcısı olarak tanıtan bir kişinin, huzurevi yapılacağı bahanesiyle kendisinden istediği 10 bin lirayı hesabına yatıran esnafın şikayeti ile başladı her şey. Kendisini arayan numaraya geri döndüğünde bir türlü ulaşamayınca durumdan şüphelenen esnaf komşu esnaflara dert yandı. Bazı esnaflarında aynı yöntemle dolandırıldığını anlayan adam hemen polisi aradı.

İhbar üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri dolandırıcının Kocaeli’de yaşayan Ö.D. olduğunu tespit etti. Düzenlenen operasyon ile yakalanan dolandırıcı hemen Edirne’ye götürüldü. Üzerinden 6 sim kart, 5 telefon, 15 bin liraya yakın nakit para ve 3 adet sahte kimlik çıkan dolandırıcı sağlık kontrolünün ardından nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen dolandırıcının birçok suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

SUÇ MAKİNESİ ORTAĞI HER YERDE ARANIYOR

Ö.D.’nin suç ortaklığını yaptığı belirlenen ve tam 31 ayrı suç dosyasından araması bulunan ikinci şahsın ise yakalanması için polis ekipleri özel çalışma başlattı. Emniyet yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, hiçbir devlet yetkilisinin vatandaşı arayarak para istemeyeceğini vurgulayıp dolandırıcılara karşı tedbirli olunması gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.