Esnafa müjde hibe desteği için süre 1 Temmuz’a uzadı!

Son dakika! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 23 Haziran’da sona eren esnafa hibe desteğinde müracaat süresinin 1 Temmuz’a kadar uzatıldığını açıkladı.
Takip et
Esnafa müjde hibe desteği için süre 1 Temmuz’a uzadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla esnafa yapılan hibe desteği müracaatlarının 1 hafta uzatıldığını belirtti.

Bakan Muş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize verilen 3 bin ve 5 bin TL’lik hibe desteğinin son müracaat tarihini gelen istekler üstüne 1 Temmuz 2021 Perşembe saat 23.59’a kadar uzattık.”

Esnafa müjde hibe desteği için süre 1 Temmuz’a uzadı!

HİBE DESTEĞİ İÇİN ESNAF İKİ GRUBA AYRILACAK

1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara ortalama 4 milyar 622 milyon liralık ödeme yapılacak. Söz konusu ödeme için esnaflar iki gruba ayrılacak ve yer aldığı gruba göre 3 bin yahut 5 bin TL ödemesini alacak.

5 BİN TL DESTEK ALACAK ESNAF GRUBU

Birinci grupta yer verilen işletmelere 5 bin TL ödeme yapılacak. Bu grupta 235 bin esnaf bulunuyor. 5 bin TL’lik destekten faydalanacaklar şunlar: Kahvehane, kantinler, kafe, hamamlar, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, öğrenci yurtları, lunaparklar, kırtasiyeler, internet kafeler, düğün salonları.

3’ER BİN TL DESTEK ALACAK ESNAF GRUBU

İkinci grupta yer verilen işletmelere ise 3 bin TL ödeme yapılacak. Bu grupta bulunan esnaf sayısı 1 milyon 150 bini aşıyor. 3 bin TL’lik destekten faydalanacaklar ise şunlar: Onarım, bakım, tamirat, seyyar satıcılar, kaporta işleri ile uğraşanlar, sıhhi tesisatçılar, müzisyenler, hırdavatçılar, oto yıkamacılar, oyuncakçı, kuru temizlemeciler, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, konfeksiyoncular, kurs işletmecileri tuhafiyeciler, zücaciyeler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.