Esnaf ve sanatkarın Halkbank kredilerine faiz indirimi!

Esnaf ve sanatkarın Halkbank'tan kullanılan kredilerine yüzde 50 faiz indirimi uygulanacak, bazı iş kollarında indirim desteği yüzde 100'e kadar çıkacak.
Takip et
Esnaf ve sanatkarın Halkbank kredilerine faiz indirimi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye ve KKTC’de esnaf ve sanatkara Halkbank tarafından kullandırılan ve 2024 senesine kadar kullandırılacak kredilere yüzde 50 faiz indirimi desteği sağlanacak. Bazı iş kollarında faiz indirimi yüzde 100 olacak.

BUGÜN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılmış ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 senesine devreden krediler için 1 Ocak 2022- 31 Aralık 2024 tarihleri arasında yüzde 50 faiz indirimi uygulanacak.

KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEK KOLLARINA YÜZDE 100 İNDİRİM

El dokuma, bakır işleme, çini çömlek yapımı gibi geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve esnaf muafiyet belgesi sahibi esnaf ve sanatkara bu kapsamda kullandırılan ve bakiyesi söz konusu senelere devreden krediler için yüzde 100 faiz indirim oranı uygulanması düşünülüyor.

KİMLER FAYDALANACAK?

Kredi müracaat tarihinde en az bir senelik ustalık belgesine sahip olan ve bu belgeyle alakalı sanat kollarında son bir sene içinde işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkarlara kullandırılan ve bakiyesi söz konusu senelere devreden krediler için de yüzde 100 faiz indirim oranı uygulanacak. Bu destekten son bir sene içinde faaliyetini yahut mükellefiyetini sonlandıranlar faydalanamayacak.

Karar kapsamında esnaf ve sanatkârlara makine ve ekipman alımı, işyeri modernizasyonu yahut hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla 30,000 TL’ye kadar kullandırılan kredilerden bakiyesi söz konusu senelere devreden kredilere için yüzde 100 faiz indirim oranı desteği sağlanması hüküm altına alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.