Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!

Kademeli normalleşmeye geçilmesiyle birlikte 1 Haziran'da kepenklerini açacak olan yeme içme sektöründeki esnaf yayınlanacak olan genelge ile saat sınırının da kaldırılmasını talep ediyor.
Takip et
Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye, son gelen aşılarla beraber kademeli normalleşmenin sinyallerini vermeye başladı.

Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!

Bu dönemde en büyük zorluğu çeken sektörlerden biri ise yeme-içme oldu. Paket servisle ayakta kalmaya çalışan sektör, 1 Haziran’da kademeli normalleşmeyle kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!

Fakat sektör yeni normalleşme öncesinde bir genelge yayımlanmasını bekliyor. Sabah’tan Betül Alakent’in haberine göre son dakika verilen açılma izninin kendilerine bir hafta kaybettireceğini söyleyen sektör temsilcileri, “Bizim açılma öncesinde hazırlık yapmamız gerekiyor. Çalışanlarımız izne gitti. Onları çağırmamız lüzumlu. Ürün tedariki yapmalıyız. Fakat hangi şartlarda açılacağımızı bilmiyoruz. O sebeple acilen genelgenin yayımlanması gerekiyor” diyor.

Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!

Bütün Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, 1 Haziran’da kapılarını açmayı öngördüklerini söyleyerek, “Bunun sinyallerini de alıyoruz. Fakat öncesinde bir genelge yayımlanmasını bekliyoruz. Çünkü olası bir açılma öncesinde hazırlığımız bir haftayı buluyor. Bizim değil bir hafta bir gün dahi kaybedecek gücümüz yok” şeklinde konuştu. Birçok restoran ve kafenin çalışanlarını izne gönderdiğini anlatan Bingöl, “Öte Yandan bizim küçük tadilatlarımız, ürün siparişlerimiz de oluyor. Bunlar ise bir program dahilinde gerçekleşiyor. Yalnızca restoran sahipleri değil bizim tedarikçilerimiz de program yapabilmek için genelge bekliyor. Nasıl açılacağımıza dair bir hemen bir genelge yayımlanması gerekiyor. Biz son dakikacı değiliz” diyerek konuştu.

“SAAT SINIRI KALDIRILSIN” Esnaf, 1 Haziran’da yeme içme yerleri için genelge bekliyor!

1 Haziran’dan itibaren açık alanlarda yüzde 100, kapalı alanlarda yüzde 50 kapasite sınırıyla açılma kararı beklediklerini anlatan TURES Başkanı Bingöl, saat sınırının kaldırılmasını talep ettiklerini ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.