adplus-dvertising

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

İstanbul’da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası’nda Yıldızlar kategorisinde şampiyon olan 13 yaşındaki Emircan Coşkun’un hedefi Milli Takıma girmek.
Takip et
Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlk defa Dünya Kupası isimi altında gerçekleştirilen ve 52 ülkeden 3 binin üstünde sporcunun katıldığı Uluslararası Kick Boks Şampiyonası 12-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Ülkesini temsil etmek için şampiyonaya katılan genç eldiven Emircan Coşkun, büyük bir başarıya imza attı. Yıldızlar kategorisi 69 kiloda rakiplerini arka arkaya yenerek Dünya şampiyonu olan 13 yaşındaki Coşkun, başarılarına yenilerini eklemek istediğini vurguladı. İki ay boyunca gündüz okula, akşam ise antrenmana giderek zorlu bir hazırlık süreci geçiren Coşkun, sıkı çalışmaya devam ediyor.

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

“Yoğun bir antrenman döneminden geçtim”
Ailesinin desteği ile 7 senedir Kick Boks yapan genç sporcu Emircan Coşkun, verdiği emeklerin meyvesini toplamak istediğini söyledi. Bir yandan eğitimine devam eden, bir taraftan da yoğun antrenmanlar ile şampiyonalara hazırlanan Coşkun, “Birçok ülkeden sporcunun katıldığı Dünya kupasında birinci oldum. 69 kiloda yıldızlar kategorisinde üç maç yaptım. İki aylık bir süreçten geçtim. Hafta içi beş gün akşamları antrenmanlara devam ederek yoğun bir antrenman döneminden geçtim. Maçlar zordu, bir de yol çok zorladı beni. Şu anda Milli Takıma girmeyi planlıyorum, daha çok başarı katmak istiyorum kendime. Yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

“Benim başarılarımın devamını getiriyorlar”
Genç şampiyon Coşkun’un antrenörü olan Dünya şampiyonu Milli Kick Boksçu Seda Duygu Aygün, yetiştirdiği sporcuların başarılar elde ederek kendi yolundan gitmesinin sevindirici olduğunu dile getirdi. Sayısız defa Dünya ve Avrupa şampiyonluklarını deneyimleyen Aygün, antrenörlük kariyerinde de sporcularıyla beraber şampiyonluklara koşuyor. Emircan Coşkun’un mühim bir başarıya imza attığını anlatan Aygün şu ifadeleri kullandı:

“Yetiştirdiğimiz sporcular bizi gururlandırmaya devam ediyorlar. Benim başarılarımın devamını getiriyorlar. Emircan Coşkun müsabakalarda rakiplerini arka arkaya yenerek, şampiyon olarak bizi gururlandırdı. Ocak ayından itibaren biz bu süreci takip ettik. ‘Nasıl antrenman yapabiliriz, antrenmanlar ağır olacak bunun bilincinde olarak devam etmen gerekiyor’ dedik. Emircan da ‘Hocam siz ne derseniz ben varım’ şeklinde konuştu. Biz ona nasıl bir program söylediysek aynı biçimde uyguladı ve başarılı oldu. Emircan’la beraber iki sporcum daha gitti. Onlar da maçlarını almışlar. Şuanda 20-27 Haziran’da Kocaeli’nde Türkiye Kick Boks Şampiyonası ortalama 13-14 sporcuyla oraya kulübümüzü ve ilimizi temsilen gidip başarılı olmak için mücadele vereceğiz”

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

Eskişehirli genç kick boks şampiyonun hedefi Milli Takım

“Bazı şeylerden fedakârlıkta bulunmak gerekir”
Şampiyonluğa giden yolun yoğun antrenman sürecinden geçtiğini söyleyen Aygün, genç sporcuların başarı elde edebilmek için çok çalışması gerektiğini belirtti. Genç eldivenlerin daha büyük başarılara imza atabilmeleri için destek beklediklerini dile getiren Aygün, “Bir sporcunun Dünya şampiyonu olabilmesi için günde 6 saat antrenman yapması gerekir. Bazı şeylerden fedakârlıkta bulunmak gerekir. Biz sporcularımıza ‘İstersen hobi olarak yap, istersen bu işte başarılı olmak için yap’ diyoruz. Emircan, ‘Ben başarılı olmak ve sizin yolunuzdan gitmek istiyorum’ şeklinde konuştu. Ben günde 6 saat antrenman yaparak şampiyon oldum, sporcularımda böyle arkamdan gelmesi gerekiyor. Hatta buraya gelmeden önce sabah koşumuzu yaptık. Saat 5’de tekrar bir antrenmanımız olacak. Ailelerin mutlaka bu ortamı görmelerini istiyorum. Ailelerde hep şu şekilde bir yargı var, ‘Çocuğumun burnu kırılırsa, çocuğum dışarıda birilerini dövmeye kalkarsa’ asla bunlar yanlış yargılar. Bu kadar başarılıyım daha burnum kanamadı. Antrenman süreçleri çok ağır, şuan Emircan öğrenci ama çalışarak yaşamını idame ettirmek mecburiyetinde olan sporcularımız var. Bizler maçlara giderken Devletten bir destek alamıyoruz. Emircan’la birlikte giden bürün sporcularımız, kendi ceplerinden harcama yaparak gitmek mecburiyetinde kaldılar, gidemeyen sporcularımız da oldu. Eskişehir’de iyi iş adamlarımız var, bize destek vermek için gönüllü olacaklarını düşünüyorum. Buradan da sizin aracılığınızla onlara çağrı yapmış olayım” şeklinde konuştu.

Hüseyin Samet Öksüz – Erhan Can

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.