adplus-dvertising

Eskişehir’deki Meyvenin Adı Halen Bilinmiyor!

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde üretilen ve tanesinin ağırlığı 1 kilograma kadar çıkabilen meyvenin halen bir adı bulunmuyor.
Takip et
Eskişehir’deki Meyvenin Adı Halen Bilinmiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Necmettin Bor, 10 yıl önce bahçesine bir meyve ağacı dikti. Yıllar içerisinde büyüyen ağaç, zamanla ağırlığı 1 kilograma ulaşan meyveler vermeye başladı. Başlarda yeşil olarak büyüyen meyve, en son kırmızı renge bürünüyor ve toplanıyor.

Eskişehir’deki Meyvenin Adı Halen Bilinmiyor!

Meyvenin elma, armut ve ayva gibi bir tada sahip olduğunu belirten Bor, meyvenin adını ise halen öğrenemediklerini söyledi. Meyvenin inceleme yapılmak için birçok kez götürüldüğünü fakat hiçbir haber alınamadığını belirten Bor, “Adını halen öğrenemedik. Ama tadı çok güzel. Afiyetle yiyoruz” diye konuştu.

“EN SON KIRMIZI RENGİNİ ALACAK”

Ağırlığı 1 kiloyu geçen meyve hakkında konuşan Bor, “Bu meyve zamanla biraz daha büyüyecek. En son da kırmızı renk alacak. O zaman topluyoruz yiyoruz. Mayhoş güzel bir tadı var. Şeker hastaları geliyor, veriyoruz. Şahane bir meyve. Kasım ayında tam anlamıyla olmuş oluyorlar. Sonra da yiyeceğiz” diye konuştu.

Eskişehir’deki Meyvenin Adı Halen Bilinmiyor!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.