adplus-dvertising

Eskişehir’de hastaların koronavirüs test sonuçları karıştı!

Eskişehir’de PCR test verilerinin karışmasıyla birlikte koronavirüs sonuçları birbirine girdi. 90 kişiye uygulanan testlerde sonuçlar blok halinde karıştı. Negatif hastalara pozitif, pozitif hastalara ise negatif sonuçlar verildi.
Takip et
Eskişehir’de hastaların koronavirüs test sonuçları karıştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eskişehir’de koronavirüs tedavisi sağlayan üç hastaneden biri olan Şehir Hastanesi’nde geçen perşembe günü 90 kişiye Covid-19 PCR testi yapıldı. Test neticelerinin bilgisayar programına veri girişi yapılan sistemde iddiaya göre blok halinde tümü negatif yada pozitif olarak hatalı olarak işaretlendi.

Esasında testi negatif olanlara ‘pozitif’ olduğu bilgisi verilirken, ‘negatif’ olanlara ise test neticelerinin pozitif olduğu bilgisi verildi. Test neticelerinin sisteme aktarılmasının sonrasında Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri, sistem üstünden PCR testi pozitif çıkanlarla alakalı prosedürü işleterek evlerinde tedavi olacaklara ilaç verdi.

Test neticelerinin hatalı olduğu ise yapılan kontrollerle fark edildi. Filyasyon ekiplerince testi karıştırılan 90 kişi aranarak yanlışlık olduğu ifade edildi. Testi karışan kişilere tekrardan test yapılacağı, Eskişehir Valiliği’nin de konuyla alakalı inceleme başlattığı öğrenildi.

Eskişehir’de hastaların koronavirüs test sonuçları karıştı!

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTILAR

Sosyal medyada testi yanlış çıktığını ifade eden N.S.K., paylaşımda bulunarak, “Bana da yapıldı test yaptılar, önce pozitifsin diyerek aradılar. 3 saat sonra yanlışlık olmuş negatifsin dediler” ifadelerini kullandı. Babasına ait testin yanlış çıktığını ifade eden M.P. de “Babama da test yaptılar. Akşam Sağlık İl Müdürlüğü’nden mesaj geldi, pozitif diyerek. Sabah doktoru geldi neticeler negatif şeklinde konuştu. Üç gündür hastanede karantinadayız” şeklinde konuştu.

Şehir hastanesinin de konuyla alakalı açıklama yapması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.