Eskişehir’de Akıl Almaz Olay! Onlarca İnsana Şifalı Diye Kanını İçirmiş

Eskişehir'de kendini Hz. Süleyman'ın kızı olarak gösteren kadın, insanlara şifalı olduğunu ileri sürerek kendi kanını içirdi.

Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi’nde bir çiftlik evinin dergah olarak kullanıldığı ihbarını alan jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Dergah adı altında kullanılan evde, psikoloji,k rahatsızlıkları bulunan insanları iyileştirme bahanesiyle dolandıran .G. (49) ve avukat oğlu S.H.G. (24) başta olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı.


İnsanların dini duygularını ve zor durumda olmalarını fırsat bilerek suistmal eden şahısların sadece başkalarını değil kendi içlerinde de birbirlerini dolandırdıkları ortaya çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda dolandırıcılar gözaltına alındı.

”KANIYLA DUŞ ALDIRIRDI”

Şikayette bulunan vatandaşlardan biri şu şekilde ifade verdi;

“Kendisi bana ‘Yahudilerin aradığı şifreli kan damarlarımda’ demişti. Hz. Süleyman’ın kızı olduğunu söylüyordu. Bir hastanın tedavi ücreti 4-5 bin lira arasında değişirdi. Ayrıca kurban parası istiyordu. Kanlı su, kanlı ayna, yumurta, kilit gibi materyaller kullanıyordu. Kanlı suyu bazen içirir, bazen de o suyla duş alınmasını isterdi. Kanının şifa olduğunu söylüyordu. Bir dönem S.G.’yi FETÖ’den şikayet etmişlerdi. Elindeki 40 bin lirayı ve kanları yanında çalışan Hacer’in evine gönderdi. Bu dönemde evinde bulunan FETÖ’ye ait kitap ve CD’leri de yaktı”

”DARBEYİ ENGELLEDİĞİNİ SÖYLEDİ”

Bir başka mağdur vatandaş S.D. ise ifadesinde şunları kaydetti:

“Beni tedavi etmek için toplamda 2 bin 700 liramı aldı. Bir mührü vardı. O mührü hastaların vücudunda gezdirerek sözde tedavi yapıyormuş. Sürekli kurban parası isterdi. Fakat o kurban paralarıyla kurban kesmek yerine estetik ameliyatlar oluyordu. Estetik ameliyatlarını Hz. Hüseyin’e benzemek için yapıyormuş. Lüks bir yaşamı vardı. Yanındakilere kod adı veriyordu. Yanındakiler sürekli S.G.’yi övüyordu. S.G.’nin devlet sorunlarını dahi kanıyla karışım yaparak oluşturduğu suyu Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıkların kapısının önüne dökerek çözdüğünü söylüyorlardı. Hatta 15 Temmuz darbe girişimini devletin rahatça bertaraf ettirmesini sağlamış. Oluşturdukları düzene ‘sistem’ diyorlardı. Yanında çalışanlardan kazandıklarının yüzde 10’unu sisteme aktarmasını istiyordu. Şikâyetçiyim.”


‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçu iddiasıyla yargılanacak şüpheliler, Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanacak iddianamenin ardından hâkim karşısına çıkarılacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı