Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde asgari ücret belli oldu

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, personellerin en düşük maaşının 3 bin 350 TL olacağını duyurdu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ise, 2021 yılında belediye bünyesinde uygulanacak asgari ücretin 3 bin 100 lira olacağını söyledi.
Takip et
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde asgari ücret belli oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2021 yılı asgari ücret teklifleri hükümet ve sendika yetkilileri arasında görüşülürken Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi personelini sevindirecek müjdeyi erkenden paylaştı. Başkan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde 2021 yılında asgari ücretin 3 bin 100 lira olarak uygulanacağını açıkladı.

“BİLİYORUZ Kİ BU ÜCRET YETERLİ GELEMEYECEK”

Savaş, 2020 yılının tüm dünya için kaos yılı olduğunu ifade ettiği açıklamasında “Biliyoruz ki bu ücret yeterli gelemeyecek ama kendi imkânlarımızı zorlayarak insanlarımızı ekonomik olarak rahatlamaya çaba sarf edeceğiz” dedi.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE 3 BİN 350 LİRADAN AZ OLMAYACAK

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Emek en yüce değer! Yarın açıklanacak asgari ücret ne olursa olsun, şehrimiz için yaz, kış, gece, gündüz demeden çalışan belediye personelimizin alacağı en düşük maaş Ocak ayı itibariyle 3350 TL’den az olmayacak. Bu şehre kattığınız tüm güzellikler için sizlere minnettarım!”

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.