Eski Telefonundan Kapı Kilit Sistemi Yaptı

Rus mühendisin çöpe atmaya kıyamadığı eski telefonuyla geliştirdiği sistem, görenleri kendine hayran bıraktı.

Eski telefonların daha önce birçok işe yaradığı haberlere konu olmuştu. Onlardan birine de Rusya’da şahit olduk. Geliştirdiği ilginç buluşları sosyal medya hesabından paylaşan Rus mühendis, eski cep telefonu ile kapı açma sistemi kurdu. Sistemin işleyişini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.


Uzun yıllar kullandığı ve atmaya kıyamadığı telefonunu parçalarına ayıran ve titreşim aldığı yere düşük voltta minik bir motor bağlayan çılgın mühendis, telefonu yeniden toparladıktan sonra kartını takıp açtı. Ardından küçük bir tahta üzerine süngü yerleştiren Rus mühendis, mekanizmayı tamamladıktan sonra süngüye bağladığı telefonu aradığında süngünün otomatik açılıp kapandığını gördü. Rus mühendis, geliştirdiği bu sistemin ne işe yaradığını soranlara “Bu şekilde evinizin kapısının önüne geldiğinizde mekanizmaya bağlı telefonu aradığınızda kapı otomatik açılacak” yanıtını veriyor.

İZLEYİCİLER İKİYE BÖLÜNDÜ

Geliştirdiği bu sistemi sosyal medya hesabından paylaşan Rus mühendisin videosu, izlenme rekorları kırıyor. Eski telefonunu değerlendirmek isteyen mühendisin çalışmasını beğenen de, gereksiz bulan da var. Bu sistemi önümüzdeki günlerde evinin giriş kapısında uygulamaya hazırlanan Rus mühendis, bu ana ilişkin videoları da paylaşacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı