adplus-dvertising

Eski patrona akıl almaz tuzak; Boş valizle gelip 200 bin liralık kıyafet çaldı

Denizli’de istifa ettiği işine geri dönme talebi kabul görmeyen çalışan, hamile eşiyle beraber eski patronuna akıl almaz bir tuzak kurdu. 2,5 ay boyunca her sabah dinlenme bahanesiyle geldiği iş yerinden boş valiz ve çantaları doldurarak çıkan şüpheli, 200 bin TL değerindeki markalı ürünleri yarı fiyatına satmaya çalışınca yakayı ele verdi.
Takip et
Eski patrona akıl almaz tuzak; Boş valizle gelip 200 bin liralık kıyafet çaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Akıl almaz hırsızlık olayı, Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı 15 Mayıs Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üstünde giysi satan bir işletmede daha önce 3 yıl boyunca çalışan Mert A. (23), daha iyi bir teklif gelince görevinden ayrıldı. İşsiz kalmasının sonrasında ortalama 2,5 ay önce tekrardan eski patronu Hasan Manas’ın kapısını çalan Mert A., eski patronundan kendisini tekrardan işe almasını istedi. Manas, eleman ihtiyacı olmadığını belirterek eski çalışanının talebini geri çevirdi

Akıl almaz planını devreye soktu

Kendi isteğiyle ayrıldığı işine geri dönemeyince evine dönen Mert A., ertesi günün sabahı dini nikahlı hamile eşi Meryem K. (20) ve elindeki büyük bir valiz ve el çantasıyla beraber tekrar eski iş yerine geldi. “Ev taşıyoruz, eşim hamile bir süre burada dinleyebilir miyiz” yalanıyla eski patronu Hasan Manas’ın güvenini kazanan Mert A. ve hamile eşi, 1 saat içeride dinlendikten sonra ellerinde taşıdıkları valizle beraber mağazadan ayrıldı. 2,5 ay boyunca dinlenme bahanesiyle her mesai sabahı valizle mağazaya gelen çift, tenha noktalardaki elbiseleri valiz ve el çantasına doldurarak ortalama 200 bin TL’lik giysi çaldı.

Soyulduğunu başkasından öğrendi

Profesyonel oyunculara taş çıkartan bir performansla soygunlarını sürdüren çiftin eski patrona kurduğu tuzak, çalıntı giysilerin piyasada yarı fiyatına satıldığının fark edilmesiyle bozuldu. Eski işyerinden çaldığı markalı giysileri yarı fiyatına satan Mert A.’yı fark eden bir esnaf, bu markanın Denizli’deki satış noktası olan Hasan Manas’ı uyardı. Aldığı ihbar üstüne büyük bir şok geçiren Manas, kontrol ettiğinde 200 bin TL değerindeki giysilerin yerine olmadığını anladı. Manas’ın şikayeti üstüne güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipleri, şüpheli çifti gözaltına aldı. Suçunu itiraf etmek mecburiyetinde kalan Mert A. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanırken, dini nikahlı hamile eşi ise adil kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

“Hiç şüphelenmedim”

İşletme sahibi Hasan Manas, vaziyetin çok utanç verici olduğunu ve zanlıların çok samimi davrandığını söyleyerek, “Valla çok şaşırtıcı bir olay. Ortalama 2.5 sene bizle birlikte çalıştı. Öbür ekibimle de baya bir samimiler. Eşiyle birlikte 2.5 ay kadar her gün sabahları valizlerle gelip, ‘ben ev taşıyorum, diyerek bahane uydurdu. Dükkan açarken öbür elemanlarımızın meşguliyetinden yaralanarak arka tarafa gidip, bu valizleri doldurup karısı ile birlikte çaktırmadan ortalama 200 bin TL civarında malımızı almışlar. Bu malları başka tekstil mağazalarına yarı fiyatına satarak bizi zarara uğrattılar ve neticede bulundu. Bir şirket aradı bizi, ‘Senin ürünler burada çok ucuza satılıyor’ diyerek. Biz gittiğimizde şok olduk. Hemen emniyet birimleri aradık zaten. Hiç fark etmedik çünkü çok samimi davranıyor. Ev taşıyoruz bahanesiyle boş valizlere hırsızlık, çok utanç verici. Yakalandıktan sonra da tutuklandı ve şimdi cezaevinde” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.