adplus-dvertising

Eski Pakistan Başbakanı Imran Khan: ‘Pakistan’a karşı yabancı güçler tarafından komplo kuruldu’

Pakistan’ın görevden alınan Başbakanı Imran Khan, Pakistan’ın Karaçi şehrinde düzenlediği mitingde, “Pakistan’a karşı yabancı kuvvetler tarafından bir komplo kuruldu” şeklinde konuştu.
Takip et
Eski Pakistan Başbakanı Imran Khan: ‘Pakistan’a karşı yabancı güçler tarafından komplo kuruldu’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Pakistan Başbakanı Imran Khan görevden alınmasının sonrasında Karaçi’de düzenlediği mitingde destekçilerine seslendi. Khan, mitingde hükümetin bir sonraki genel seçimlerde hile yapacağını öne sürerek, halkı erken seçim talep eden barışçıl protestolar düzenlemeye çağırdı. Kendisine destek verenlere teşekkür eden Khan, “Bu ülkeye karşı yabancı kuvvetler tarafından büyük bir uluslararası komplo gerçekleştirilmiştir. Görev sürem boyunca hiçbir ülkeye karşı olmadım ve her zaman insanlığın yanında oldum. Sevgili Pakistanlılar! Herkesle dost olmak istiyorum ancak ülkemizin kimsenin kölesi olmasına da izin veremem” ifadelerini kullandı.

Pakistan’da Ulusal Meclis’te Khan ve hükümeti için bir kaç gün önce güven oylaması yapılmış ve hükümetinin güvenoyu alamaması üstüne Khan başbakanlık görevinden alınmıştı. Khan’ın görevden alınmasının sonrasında bugün mecliste yapılan oylamada 174 “evet” oyu ile Pakistan’ın 23. Başbakanı Şahbaz Şerif seçilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.