adplus-dvertising

Eski Maltepe Kaymakamı neden görevden alındı? İçişleri Bakanlığı açıkladı!

İçişleri Bakanlığı’ndan “Aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” biçiminde çıkan haberlerle alakalı açıklama yapıldı.
Takip et
Eski Maltepe Kaymakamı neden görevden alındı? İçişleri Bakanlığı açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün bazı medya organlarında “eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en kuvvetli lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” biçiminde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu vurgulandı.

Yapılan açıklamada şu şekilde dendi:

“17/12/2016 – 06/09/2021 seneleri arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun Dallı Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması sebebiyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığı’na atanmıştır.

Öte Yandan öne sürülen hususla alakalı Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca düzenlenen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği asla yansıtmamaktadır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.