Eski Mahalle Kültürü, Düzenlenen Şenlikte Hayat Buldu

Sancaktepe Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi'nde organize edilen şenliğe yüzlerce kişi katıldı. Şenlikte doyasıya eğlenen vatandaşlar, ilçede bu tarz organizasyonların devam etmesini istiyor.
Eski Mahalle Kültürü, Düzenlenen Şenlikte Hayat Buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hem vatandaşlar arasında birlik beraberlik duygusunu pekiştirmek, hem de unutulmaya yüz tutmuş eski gelenekleri yeniden canlandırmak amacıyla Sancaktepe Belediyesi eliyle organize edilen mahalle şenliklerinden ikincisi Fatih Mahallesi’nde düzenlendi.

Son yıllarda İstanbul’un hızlı gelişim gösteren ilçelerinden biri olan Sancaktepe, kültür sanat alanında da çalışmalarına hız verdi. İlçede unutulmaya yüz tutmuş gelenekleri gelecek nesillere aktarmak için kolları sıvayan Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 19 mahallede şenlik düzenleme kararı aldı. Bu şenliklerden ilkini önceki gün gerçekleştiren Sancaktepe Belediyesi, dün de Fatih Mahallesi’nde vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Katılımın yoğun olduğu şenlikte özellikle çocuklar eğlencenin dibine vurdu. Bu tarz organizasyonların mahallede komşuluk ilişkilerini geliştirdiğini düşünen vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür etti.

BAŞKAN, GÖSTERİLEN İLGİDEN MEMNUN

Göreve geldiği günden beri özellikle ilçedeki gençleri topluma kazandırma adına önemli adımlar atan Başkan Döğücü, mahalle şenliklerine gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Bu tarz organizasyonların birlik ve beraberliğe önemli katkı sağladığını savunan Döğücü, Sancaktepe’nin gelecekte kültürel ve sanatsal organizasyonlarla adından sıklıkla söz ettireceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.