Eski Karısını Öldürmeye Giderken Tutuklandı, İntihar Etti

Mersin'de eski karısını öldüreceği iddiasıyla tutuklanan Mustafa Karaca, kaldığı cezaevinde intihar ederek hayatına son verdi.

Mersin’de ikamet eden eski eşini öldürmeye giderken üstünde çok sayıda suç aletiyle gözaltına alınan Mustafa Akarca, bulunduğu cezaevinin tuvaletinde kendini asarak intihar etti.


ESKİ KARISI İHBAR ETTİ

Mersin’in Mut ilçesinde ikamet eden N.A., 1 Eylül günü saat 01.00 sularında polisi arayıp, İzmir’de ikamet eden boşandığı eşi Mustafa Akarca’nın kendisini öldürmek için ilçeye geleceğini ihbar etti. İhbar ardından, polis birimleri yol üstündeki Karaman polisine vaziyeti haber verdi.

ÜZERİNDEN CEPHANE ÇIKTI

Şehir merkezi girişindeki uygulama noktasında tedbir alan polis, saat 08.00 sularında yolcu otobüsünü durdurup arama gerçekleştirdi. Yolcular arasında olan Mustafa Akarca gözaltına alındı. Akarca’nın gerçekleştirilen üst aramasında, 9 milimetre çapında tabanca, bu silaha ait 14 mermi, 28 santimetre uzunluğunda bıçak, 10 plastik kelepçe, 1’er metre olarak kesilmiş, uçları düğümlü 5 kendir ip ve koli bandı yakalandı.

“KURBAN KESMEYE GİDİYORDUM” DEDİ

Gözaltına alınan Akarca’nın gerçekleştirilen sorgusunda, 18 aydır ayrı olduğu ve 4 ay önce boşandığı N.A.’yı öldürme gibi bir amacının olmadığını söylediği bildirildi. Akarca’nın ifadesinde, “İzmir’de ikamet ettiğim için Kurban Bayramı’nda memleketime gidemedim ve kurban kesemedim. Memleketime gidiyordum. Gidince kurbanlık keçi alıp onu kesecektim. Akrabalarımı ziyaret etmemin ardından da geri dönecektim. Koli bandı ve ipi de etleri çuvalla ve koliyle götüreceğim için paketleme için kullanacaktım. Tabancayı ise daha önce bir arkadaşımdan emanet olarak aldığım için yanımda tutuyordum” dediği bildirildi.

CEZAEVİNDE İNTİHAR ETTİ

Sorgusunun sonrasında adliyeye gönderilen Akarca, çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun’a muhalefet’ ve ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçlaması ile tutuklandı.

Akarca, dün bulunduğu Karaman M Tipi Cezaevi’nde tuvalette kendini asarak, intihar eti verdi. Akarca’nın cesedi otopsi için Karaman Devlet Hastanesi morguna sevk edildi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı