adplus-dvertising

Eski Japon prensesi Mako’nun eşi New York barosu sınavını yine geçemedi

Aşkı için unvanlarından vazgeçen Japonya Prensesi Mako’nun ABD’deki bir hukuk şirketinde çalışan eşi Kei Komuro’nun isimi New York Barosu’nun avukatlık sınavını kazananlar listesinde gene yer almadı. Komuro, geçtiğimiz Temmuz’da başarısız olduktan sonra ikinci defa sınava girmişti.
Takip et
Eski Japon prensesi Mako’nun eşi New York barosu sınavını yine geçemedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aşkı kraliyete tercih ederek sıradan bir vatandaşla dünya evine giren Japonya Prensesi Mako gene eşi Kei Komuro ile gündemde. New York’taki bir hukuk şirketinde stajyer avukat olarak çalışan Komuro’nun isimi, baronun düzenlediği avukatlık sınavının kazananlar listesinde bir defa daha yer almadı. Baro kurulu, ortalama 3 bin adaydan yüzde 45’inin başarılı olduğunu, sınava tekrar girenlerin ise yüzde 30’unun başarı sağladığını açıkladı. Geçtiğimiz Temmuz’da sınava ilk defa giren ve isimi kazananlar listesinde yer almayan Komuro, avukat olma şansını ikinci defa kaçırmış oldu.

Muratlarına ermişlerdi

Japonya imparatorluk geleneklerinin gereği olarak sıradan bir vatandaşla evlenebilmek için unvanlarından vazgeçme kararı alan Japonya Prensesi Mako, üniversiteden arkadaşı olan Kei Komuro ile dünya evine girmişti. Çift, Komuro’nun annesinin, oğlunun üniversite masrafları için eski nişanlısından aldığı 36 bin dolarlık borcu geri ödemeyi reddettiği iddiasıyla dünya kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

Evlilik planlarının imparatorluk ailesinde rahatsızlığa neden olan haberler sebebiyle ortalama 3 sene geciktiği ileri sürülmüştü. Dünya evine girdikten sonra New York’ta yaşamaya başlayan çift, sık sık uluslararası medyaya konu olmaya devam etmişti. Son olarak eski Prenses Mako’nun New York’taki bir müzede gönüllü olarak çalıştığı kamuoyuna yansımıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.