Eski HDP’li Ufuk Uras, Ahmet Davutoğlu ile Görüştü

HDP eski milletvekili Ufuk Uras, yeni parti kurma aşamasında olan Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Eski Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı ve HDP Milletvekili Ufuk Uras, yeni parti kurma aşamasında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile buluştuğunu sosyal medya sayfasından duyurdu.

Davutoğlu’na yakın kaynaklar, Uras’a bir teklif olmadığını fakat, farklı çevrelerle yeni kurulacak siyasi parti üstüne istişare yapıldığını ifade etti.

UFUK URAS, DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Eski milletvekili Ufuk Uras, yeni parti kurma çalışmalarına devam eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü sosyal medya sayfasından açıkladı. Uras, “Dün Sayın Ahmet Davutoğlu’yla ülkenin durumu ve muhtemel senaryolar üstüne kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik.

3 saate yakın görüşmemizin sonunda sayın Davutoğlu, lütfettiler kitaplarını imzaladılar. Sayın Davutoğlu’nun yakında Cambridge yayınlarından çıkacak yeni kitabını da ilgiyle bekliyoruz” dedi.

URAS’IN BABACAN’IN PARTİSİNDE OLACAĞI SÖYLENMİŞTİ

Daha önce gazeteci Veysi Dündar, Ufuk Uras’ın Ali Babacan’ın yeni kuracağı partide olacağını öne sürmüştü.

Ufuk Uras görüşmesinin sonrasında Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaklar, Uras’a bir olmadığını fakat, farklı çevrelerle yeni kurulacak siyasi parti üstüne istişare yapıldığını ifade etti. Yakın kaynaklar, Uras ile de bu hususta görüşüldüğünü söyledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı